Fujifilm představil nový videoobjektiv Premista a končí s výrobou negativu Pro 400H

16. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Fujifilm uvedl dalšího zástupce řady objektivů určených pro video – Fujinon Premista 19–45 mm T2,9. Objektiv doplňuje své dva starší sourozence Premista 28–100 mm T2,9 a Premista 80–250 mm T2,9–3,5.

Klepněte pro větší obrázek
 

Jak je patrn z označení, má objektiv stálou světelnost T2,9 napříč ohnisky, clona je zde třináctilamelová. V rámci konstrukce je použit unikátní zoomovací mechanismus, velké asférické čočky s vrstvami pro ti odleskům a závoji.

Podle informací výrobce má objektiv velmi dobrou ostrost v celé ploše obrazu, vzhledem k širokému ohnisku je pak také důležitou vlastností minimální míra geometrického zkreslení.

Délka objektivu je 228 mm a jeho hmotnost dosáhla 3,3 kg, na trhu by měl být k dispozici koncem ledna za doporučenou cenu 40 000 USD.

Další zpráva příliš nepotěší fotografy, využívající pro tvorbu filmový negativ. Fujifilm oznámil ukončení výroby barevného filmového negativu s označením Pro 400H, který byl dostupný ve formátu kinofilmu i svitku.

Klepněte pro větší obrázek

Důvodem pro ukončení výroby je podle prohlášení společnosti špatná dostupnost až nedostupnost surovin potřebných pro výrobu filmu. Na trhu tak zůstanou pouze nakoupené zásoby. V případě 35mm filmu byla ukončena výroba ke 14 lednu 2021, svitek formátu 120 by měly být vyráběny o něco déle, aby zásoby vystačily do konce roku 2021.

Témata článku: Technika, Objektivy, Fujifilm, Objektivy na Heureka.cz