Dlouhodobá archivace digitálních dat zatím není stoprocentně vyřešena, postupem let se však ukazuje, že nejdelší životnost mají magnetické pásky, které nabídnou vedle vysoké spolehlivosti (údaje výrobců hovoří minimálně o 30 letech, což zatím praxe potvrzuje) i velkou kapacitu.
Snad jediným problémem je zatím špatná dostupnost technologie v rámci maloobchodního trhu, zejména kvůli vysokým nákladům. Samotné zařízení pro čtení a zápis je možné pořídit v rozmezí od cca 2000 do 5000 dolarů a magnetické pásky s kapacitou 12 TB pak v cenách od 150 do 200 dolarů.
Fujifilm vyvinul nový typ záznamového média pro magnetické pásky, a sice Strontium Ferrit (SrFe), který umožňuje uložit výrazně větší množství dat na stejnou plochu. Důvodem je jednoduše řečeno jemnější struktura povrchu než u dosud používaného Barium Ferritu (BaFe).
Kapacita nového typu média je při shodné délce a šířce pásky 580 TB, což je 50× více ve srovnání s aktuálně komerčně dostupnými páskami. Zajímavé je také srovnání kapacity magnetických pásek v čase, které připravila společnost IBM, s níž mimo jiné Fujifilm spolupracuje.

O tom, kdy se nový typ pásky dostane na komerční trh a jaká bude jeho cena, se zatím Fujifilm nezmínil. Lze však předpokládat, že by to mohlo být v rámci let, velké množství obrazových dat, které v posledních letech vzniká totiž potřebují autoři nějak archivovat. Pro společnosti orientované na video (dnes zejména ve 4K nebo 8K rozlišení) by využití bylo ideálním řešením pro archiv.