Fujifilm pomáhá lékařům i nemocným, kterým věnoval jeho Instax fotoaparáty. K čemu jim slouží?

Fujifilm pomáhá lékařům i nemocným, kterým věnoval jeho Instax fotoaparáty. K čemu jim slouží?

Vzhledem k tomu, že lékaři, zdravotní sestry a další nemocniční personál musí nosit v důsledku pandemie COVID-19 patřičné ochranné pomůcky, nemají jejich pacienti vlastně šanci vědět, jak vypadají. Proto společnost Fuji darovala své fotoaparáty Instax nemocnicím po celé Evropě, aby jejich zaměstnanci mohli s nemocnými sdílet svůj úsměv.

Nemocniční personál v první linii je zahalen od hlavy až k patě do různých ochranných pomůcek. Pacient tak nejen že neví, s kým má tu čest, ale může to na něho působit i značně depresivně, protože personál s ním nemůže navázat patřičný kontakt. Pacient se tak může cítit ještě více izolovaně a beznadějně, jak se píše v tiskové zprávě společnosti Fujifilm. Ta ale přišla s poměrně zajímavým nápadem.

Prostřednictvím darovaných kamer Instax je totiž personál schopen vyfotit svůj portrét, který se ihned vytiskne, přičemž na něho může napsat své jméno a takovou fotografii si připnout k oděvu. Toto jednoduché řešení ostatně pomůže i zaměstnancům, kteří se mnohdy za vší tou ochranou vlastně nemusejí ani vzájemně poznat.

Fujifilm již do nemocnic ve Velké Británii, Itálii, Nizozemsku, Turecku, Portugalsku, Španělsku, Rusku, Francii a Dánsku poslal na 120 kamer s kazetami umožňujícími pořízení 7500 snímků. Společnost zároveň vybízí všechny zdravotnické týmy, které mají o podobný set zájem, aby ji kontaktovali na e-mailové adrese comms_uk@fujifilm.com.

Určitě si přečtěte

Články odjinud