Fujifilm Instax Mini Evo – hybridní aparát pro instantní fotku

Fujifilm Instax Mini Evo – hybridní aparát pro instantní fotku

Řada fotoaparátů Instax patří spíš mezi ty jednodušší přístroje, před časem se však rozhodl Fujifilm vyzkoušet i konstrukci s obrazovým snímačem a následným tiskem snímků, kdy můžete aplikovat na snímek úpravy nebo jej zcela vymazat a netisknout.

Novinka Instax Mini Evo je označovaná jako hybridní fotoaparát, protože také kombinuje klasickou instantní fotku s digitálními úpravami a rozšířenými možnostmi tisku, ukládání nebo sdílení.

instax-mini-hybrid-evo-banner.jpeg

Aby si každý přišel na své, je součástí nabídky filtrů hned deset efektů různých objektivů a také deset filmových efektů. Celkem tak má fotograf možnost využít sto různých kombinací.

fujifilm-instax-mini-evo-hybrid-lens-and-film-effects.jpeg

Při fotografování je možní snímky rovnu tisknout nebo je odeslat do připojeného mobilního zařízení s aplikací Instax Mini Evo. Navíc se snímky volitelně ukládají na microSD kartu nebo přímo do paměti aparátu, která pojem 45 fotek. Vestavěná baterie má energii na tisk 100 fotek.

Fotoaparát má klasický tvar i design v černostříbrné barvě. Přední straně dominuje objektiv 28 mm F2, hlavní vypínač a spoušť. Uvnitř osazený snímač je malý, při velikost 1/5" má rozlišen 4,9 Mpx.

Na zadní straně je čtveřice tlačítek a displej s 3" úhlopříčkou. Na horní straně je páčka, jako pro převíjení filmu, zde však slouží ke spuštění tisku. Citlivost je nastavitelná v rozmezí ISO 100–1600 a závěrka pracuje s časy 1/4 až 1/8000.

fujifilm-instax-mini-hybrid-evo-product-shot-front.jpgfujifilm-instax-mini-hybrid-evo-product-shot-front-back.jpg

Pro tisk je použit materiál Instax Mini, nově také výrobce uvedl film Instax Mini Stone Gray, který má tmavě šedé okraje, namísto bílých, což přináší lepší kontrast při prohlížení fotografií. Film bude k dispozici ve stejném balení jako ostatní, tedy 10 ks v ceně cca 15 USD.

Fotoaparát samotný by se měl objevit na pultech obchodů začátkem února příštího roku. Cena byla stanovena na 200 dolarů. Nový film Stone Gray bude dostupný ve stejný termín.

Určitě si přečtěte

Články odjinud