Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2012

8. listopadu 2011
Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2012 vyšel ve třetím vydání a přispěl částkou 169 500 Kč na léčbu dětí s kochleární implantací.

NIKON spol. s r.o., Praha dne 4. listopadu 2011 - Dne 1. 11. 2011 proběhlo v Hudebním divadle Karlín v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž probíhala od 6. června 2011 do 3. října 2011 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným vybrala z celkového počtu 1 668 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2012 a které byly jako každoročně až do slavnostního večera utajené. Kalendář pokřtil Doc. MUDr. Zdeněk Kabelka, přednosta Kliniky ušní, nosní a krční UK 2. LF a FN Motol. Ten na slavnostním večeru hosty seznámil s problémem kochleární implantace u dětí a představil také svoji dětskou pacientku, která byla úspěšně implantována a zařadila se tak mezi ostatní slyšící děti.

Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2012. Díky velkému zájmu přítomných hostů došlo na slavnostním večeru v Hudebním divadle Karlín také k vydražení některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií a dobrovolný příspěvek 10 000 Kč od společnosti Nikon tak přinesl Klinice ušní, nosní a krční UK 2. LF a FN Motol dar ve výši 169 500 Kč. „Máme velkou radost z toho, že se v soutěži opět objevilo tolik pěkných fotografií, o které byl v dražbě velký zájem. Doufám, že noví majitelé těchto originálních fotografií budou mít z vydražených uměleckých děl radost a že jim budou připomínat den, kdy přispěli na kochleární implantace. Díky jim si další malý pacient může poslechnout hlas své maminky, v budoucnu přednášku na vysoké škole nebo svoji oblíbenou kapelu“, uvedla marketingová ředitelka společnosti Nikon, Eva Čížková.

Příjemným a vtipným průvodcem večera byl moderátor Ondřej Brzobohatý. O zábavu hostů se postaraly modelky a salon Magic Helena, které představily kolekci oblečení pro slavnostní příležitosti. Divadelní atmosféru večera podtrhlo také baletní vystoupení taneční skupiny D-Company pod vedením Denisy Vašíčkové, působící pod Základní uměleckou školou Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí.

V prostorách Hudebního divadla Karlín bylo vystaveno všech 50 vybraných fotografií letošního ročníku, ale také finálové fotografie, které ozdobily stránky prvních dvou vydání prestižního kalendáře.

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2012 jsou: Filip Pokorný (MIM), Viktor Mácha (koksař), Róbert Ragan (Tieňohry), Milan Křiček (Ve Františkánské zahradě (z cyklu Obrazy města)), Pavel Hujer (Lužické království), Jan Košťál (Svátek Holi, Barsana, Indie 2011), Ladislav Renner (Úlet), Markéta Butalová (Brooklyn po pražsku), Martin Votava (Dotkni se zdi – Touch the Wall), Soňa Chovančíková (Z cyklu: nina), Simona Smrčková (COCO), MUDr. Jiří Steinbach (Pohledy do oken).

Absolutním vítězem soutěže se stala Soňa Chovančíková s fotografií Z cyklu: nina. Od společnosti Nikon získala šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. Další ceny vítězům věnovala společnost Mazda a redakce časopisu Digitální foto magazín.

Na internetových stránkách probíhala pro širokou veřejnost také tipovací soutěž. Úkolem soutěžících bylo správně označit fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2012. Výherkyní této soutěže se stala paní Nataliia Salii. Od společnosti Nikon získala šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč.

I když byl letošní ročník soutěže již uzavřen, tak fotografie budou nadále zdobit foyer divadla v Karlíně i v listopadu a prosinci. Výstava bude přístupná pouze návštěvníkům divadelních představení. Semifinálové fotografie budou také vystaveny od 30. 11. 2011 do 22. 1. 2012 v Czech Photo Gallery na adrese Újezd 19, Praha 1-Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou. Začátkem roku 2012 budou fotografie vyvěšeny také v budově 4D center na ulici Kodaňská 46 v Praze 10.

Soutěže NIKON KALENDÁŘ 2012 se zúčastnilo celkem 619 soutěžících.

Více o tomto projektu najdete na www.nikon-kalendar.cz.

Partneři projektu NIKON KALENDÁŘ 2012

Partneři: ARS General, a.s., FFD, s.r.o., FAST FORWARD s.r.o., Mazda Motor Logistics Europe NV

Mediální partneři: DIGIfoto, Digitální Foto magazín, FotoAparát.cz, Týden, Marketing & Media

Témata článku: Tiskové zprávy


Před 30 lety byla odeslána první SMS. I když jsou textovky vynález z mobilního pravěku, rychlý konec je nečeká

Před 30 lety byla odeslána první SMS. I když jsou textovky vynález z mobilního pravěku, rychlý konec je nečeká

** Už tři desítky let datlujeme do mobilu písmenka a posíláme jako SMS ** Češi ve své době SMS milovali, byla to totiž nejméně drahá služba ** I přes obstarožnost této služby se s ní jen tak loučit nebudeme

Jan Láska
VýročíSMS
Recenze hry Pokémon Scarlet & Violet. Tahle legenda si zaslouží víc, i když míří správným směrem

Recenze hry Pokémon Scarlet & Violet. Tahle legenda si zaslouží víc, i když míří správným směrem

Pokémoni přivítali novou generaci a s ní přišel opravdu otevřený svět, který můžete prozkoumávat ve svém vlastním tempu. Game Freak má před sebou ale ještě dlouhou cestu, aby tento koncept dotáhl k dokonalosti.

Martin Nahodil
Pokémon Scarlet & VioletRecenze
Dříve nebo později to čeká i vás. Návod, jak založit a nastavit Datovou schránku

Dříve nebo později to čeká i vás. Návod, jak založit a nastavit Datovou schránku

Od nového roku začne stát automaticky zřizovat datové schránky všem živnostníkům, spolkům nebo třeba nadacím. Nečekejte na to, až to za vás udělají úředníci a založte si datovku sami.

Jan Spěšný
Datová schránkaNávody
Protiponorkové Poseidony mohou vypouštět okřídlená torpéda z větších výšek. Až z deseti kilometrů

Protiponorkové Poseidony mohou vypouštět okřídlená torpéda z větších výšek. Až z deseti kilometrů

** Námořnictvo USA nedávno oznámilo, že jejich letouny Poseidon mají k dispozici novou zásadní technologii ** Jde o kit s označením Air Launch Accessory (ALA) ** Ten zajistí přeměnu torpéda Mk. 54 na mnohem univerzálnější zbraň s dalekým dosahem

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenství
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Mastodon má o miliardu uživatelů méně, než si zaslouží (Podcast Živě)

Mastodon má o miliardu uživatelů méně, než si zaslouží (Podcast Živě)

Lukáš VáclavíkPetr Urban
MastodonPodcast ŽivěTwitter
Netrénované oko rozdíly nepozná. Samsung v příštím roce sjednotí design většiny smartphonů řady Galaxy

Netrénované oko rozdíly nepozná. Samsung v příštím roce sjednotí design většiny smartphonů řady Galaxy

** Samsung v roce 2023 zřejmě sjednotí design řad Galaxy A a Galaxy S ** Telefony střední třídy budou vypadat jako výkonnější „eska“ ** Smartphony budeme rozlišovat jen podle displeje a zadního blesku

Martin Chroust
GalaxyRenderyDesign
Omezte závislost na sociálních sítích. Tyhle aplikace a doplňky vám s tím pomohou

Omezte závislost na sociálních sítích. Tyhle aplikace a doplňky vám s tím pomohou

Užitečné aplikace i doplňky pro webové prohlížeče pomohou v případě, že vám sociální sítě ukrajují nebezpečné množství pracovního času. Pomohou stanovit tvrdé limity, ale jít i efektivnější motivační cestou.

Stanislav Janů
TipySociální sítěSoftware