FOTOmobilní novinky – VSCO žaluje PicsArt, iPhone 6 nepatří do starého železa a Saramonic přichází s novým mikrofonem

13. dubna 2019
TWEET SDÍLET
A máme tu další soudní spor. Tentokrát tvůrci aplikace VSCO žalují ty z PicsArtu, že jim ukradli filtry. iPhone 6 stále umí pořídit kvalitní snímky, když s nimi vyhrává fotografické soutěže a společnost Saramonic minula se svým mikrofonem SmartMic + dobu.

VSCO, filtry a PicsArt

Společnost Visual Supply Company podala v Kalifornii žalobu proti tvůrcům aplikace pro úpravu fotografií PicsArt. Tvrdí, že ti obohatili obsah svého titulu o řadu fotografických filtrů, které nalezli právě ve VSCO. Celkem 17 zaměstnanců si tak mělo založit ve VSCO své účty a pomocí zpětného inženýrství si přisvojit 19 sad filtrů. Což je samozřejmě v rozporu s používáním titulu.

Klepněte pro větší obrázek 
Aplikace PicsArt není jen o fotografiích, ale i o designu a grafice. VSCO jde oproti němu výhradně po úpravě vašich snímků.

Zástupci aplikace VSCO však sdělili, že se situaci pokusili napravit mimosoudně, a to už v únoru zaslaným dopisem společnosti PicsArt. V něm bylo požadováno, aby PicsArt ze své aplikace odstranil inkriminovaný obsah, poskytl účetní záznamy zisků a příjmů, které z něho plynuly a identifikoval zaměstnance, kteří za celou akcí stojí. Nyní samozřejmě bude požadovat i finanční kompenzace za ušlý zisk a na poplatky advokátů.

Společnost PicsArt vše samozřejmě popírá a aplikaci VSCO neoznačuje ani za svého přímého konkurenta a proti nařčení se hodlá bránit všemi dostupnými prostředky. Něco pravdy na tom ale nejspíš bude, protože z inkriminovaných 19 filtrů v aplikace najdete již jen dva.

iPhone 6 a Columbia Gorge photography contest

Mobilní fotografie má nejen své vlastní ceny (např. iPhone Photography Awards), ale snímky z telefonů se běžně objevují i napříč těmi prestižnějšími udíleními. Aktuálně vyhrál snímek pořízený iPhonem 6 soutěž neziskové organizace Columbia Gorge v americkém Portlandu. Jednalo se již o čtvrtý ročník udílení těchto cen.

Klepněte pro větší obrázek 
Stromy, sluneční světlo a mlha – to zaujalo porotce soutěže Columbia Gorge photography contest nejvíce. Také proto od nich tento snímek obdržel Velkou cenu.

Do soutěže bylo možné přihlásit snímky napříč pěti kategoriemi (kultura, scénická fotografie, divoká příroda, květiny a mladý fotograf). Vítězný snímek byl vyfocen Coleen Wrightovou u jezera Oswego v Oregonu 3. září 2018 a to za použití telefonu iPhone 6. Zajímavostí na tom je, že tento telefon byl představen již roku 2014.

Opět to tedy potvrzuje ten fakt, že nezáleží na tom, jakou technikou fotografujete, když nese výsledný snímek patřičné sdělení. Zde šlo konkrétně o to, jak se sama příroda dokázala vypořádat se zničujícím požárem, který ji postihl rok předtím. Vítězné snímky napříč všemi kategoriemi si můžete prohlédnout na webu soutěže.

Saramonic a externí mikrofon s 3,5mm jack konektorem

Společnost Saramonic představila nový externí mikrofon SmartMic+ pro zachycení jasnějšího zvuku nejen při natáčení videa. Má to ale jeden háček – do telefonu jej připojíte skrze 3,5mm jack konektor (TRRS). Vypadá to tak, že konstruktéři společnosti nesledují aktuální trendy, které již před dvěma a půl lety nastavil Apple u vlastního dua telefonů iPhone 7/7 Plus. Ty totiž jako první, a to bez jakýchkoli skrupulí, tento konektor zcela vypustily. A mnozí výrobci je od té doby zdárně následují.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  
Mikrofon Saramonic SmartMic+ můžete používat jak se zařízeními s operačním systémem Android, tak iOS.

Pouzdro mikrofonu je vyrobeno z kovu, a lze jej směrovat dle vaší potřeby, abyste mohli mikrofon používat s přední i hlavní kamerou. Díky zarážce se vám také náhodně nepřetočí. Protože je SmartMic+ klasické plug-and-play zařízení, nepotřebuje žádné vlastní napájení. Energii si totiž bere z propojeného chytrého telefonu. Kompatibilní je také se všemi aplikacemi.

Jeho frekvenční rozsah je 75 Hz až 20 kHz, v balení mu nechybí ani molitan pro tlumení hluku větru, který zařízení zároveň chrání před prachem a nečistotami. Cena je stanovena na 59 dolarů (cca 1 350 Kč), objednávat můžete ihned.

Témata článku: Fotografický software, Technika, Fotoaparáty, Fotomobily, iPhone, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


Recenze hry Goat Simulator 3. Nezbedné kozy se vracejí

Recenze hry Goat Simulator 3. Nezbedné kozy se vracejí

Kozy opět útočí a terorizují tentokráte celý ostrov jménem San Angora. Zaslouží si vaši pozornost i podruhé, nebo jde o zbytečné pokračování již tak dost pochybné původní hry?

Jindřich Landa
Goat Simulator 3Recenze
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Samsung něco chystá. Má novou ochrannou známku XISO-CELL, můžeme tak vyhlížet novou generaci foťáků

Samsung něco chystá. Má novou ochrannou známku XISO-CELL, můžeme tak vyhlížet novou generaci foťáků

** Samsung má novou ochrannou známku pro mobilní foťáky ** XISOCELL má být nový generace mobilních fotočipů ** Jako první by se měla ukázat u řady Galaxy S23

Martin Chroust
200 MpxISOCELLFotočipy
Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

** Předplatné bylo před lety doménou streamovacích služeb ** Dnes na něj najíždí i vývojáři her a aplikací ** Peníze z vás dostávají po troškách, ale mnohem častěji

Martin Chroust
předplatnéMobilní aplikaceSmartphony
Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Třetí Bayonetta po 8 letech vývoje konečně dorazila na Switch a pořád to umí pořádně rozjet. Zároveň opět potvrzuje fakt, že Nintendo nevydává jen rodinné hry.  

Martin Nahodil
Bayonetta 3Nintendo SwitchRecenze
Programování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

Programování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

** Paní Bledé doma štěkají psi, jak je sledovat za pár kaček? ** Dnes to zkusíme pomocí primitivního mikrofonu a Arduina ** Při velké zvukové amplitudě spustíme alarm a dorazí notifikace

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
Vyzkoušeli jsme zbrusu novou skládačku od Honoru. Je štíhlá a lehká, něco ale musela obětovat

Vyzkoušeli jsme zbrusu novou skládačku od Honoru. Je štíhlá a lehká, něco ale musela obětovat

** Honor vylepšil svoji loňskou skládačku, je lehčí a tenčí ** Má pokročilejší sestavu fotoaparátů a výkonnější procesor ** Na voděodolnost a bezdrátové dobíjení se ale znovu nedostalo

Jan Láska
Skládací konstrukceVideo
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně