FOTOmobilní novinky – VSCO žaluje PicsArt, iPhone 6 nepatří do starého železa a Saramonic přichází s novým mikrofonem

FOTOmobilní novinky – VSCO žaluje PicsArt, iPhone 6 nepatří do starého železa a Saramonic přichází s novým mikrofonem

A máme tu další soudní spor. Tentokrát tvůrci aplikace VSCO žalují ty z PicsArtu, že jim ukradli filtry. iPhone 6 stále umí pořídit kvalitní snímky, když s nimi vyhrává fotografické soutěže a společnost Saramonic minula se svým mikrofonem SmartMic + dobu.

VSCO, filtry a PicsArt

Společnost Visual Supply Company podala v Kalifornii žalobu proti tvůrcům aplikace pro úpravu fotografií PicsArt. Tvrdí, že ti obohatili obsah svého titulu o řadu fotografických filtrů, které nalezli právě ve VSCO. Celkem 17 zaměstnanců si tak mělo založit ve VSCO své účty a pomocí zpětného inženýrství si přisvojit 19 sad filtrů. Což je samozřejmě v rozporu s používáním titulu.

Obrázek 1.jpeg 
Aplikace PicsArt není jen o fotografiích, ale i o designu a grafice. VSCO jde oproti němu výhradně po úpravě vašich snímků.

Zástupci aplikace VSCO však sdělili, že se situaci pokusili napravit mimosoudně, a to už v únoru zaslaným dopisem společnosti PicsArt. V něm bylo požadováno, aby PicsArt ze své aplikace odstranil inkriminovaný obsah, poskytl účetní záznamy zisků a příjmů, které z něho plynuly a identifikoval zaměstnance, kteří za celou akcí stojí. Nyní samozřejmě bude požadovat i finanční kompenzace za ušlý zisk a na poplatky advokátů.

Společnost PicsArt vše samozřejmě popírá a aplikaci VSCO neoznačuje ani za svého přímého konkurenta a proti nařčení se hodlá bránit všemi dostupnými prostředky. Něco pravdy na tom ale nejspíš bude, protože z inkriminovaných 19 filtrů v aplikace najdete již jen dva.

iPhone 6 a Columbia Gorge photography contest

Mobilní fotografie má nejen své vlastní ceny (např. iPhone Photography Awards), ale snímky z telefonů se běžně objevují i napříč těmi prestižnějšími udíleními. Aktuálně vyhrál snímek pořízený iPhonem 6 soutěž neziskové organizace Columbia Gorge v americkém Portlandu. Jednalo se již o čtvrtý ročník udílení těchto cen.

Obrázek 2.jpg 
Stromy, sluneční světlo a mlha – to zaujalo porotce soutěže Columbia Gorge photography contest nejvíce. Také proto od nich tento snímek obdržel Velkou cenu.

Do soutěže bylo možné přihlásit snímky napříč pěti kategoriemi (kultura, scénická fotografie, divoká příroda, květiny a mladý fotograf). Vítězný snímek byl vyfocen Coleen Wrightovou u jezera Oswego v Oregonu 3. září 2018 a to za použití telefonu iPhone 6. Zajímavostí na tom je, že tento telefon byl představen již roku 2014.

Opět to tedy potvrzuje ten fakt, že nezáleží na tom, jakou technikou fotografujete, když nese výsledný snímek patřičné sdělení. Zde šlo konkrétně o to, jak se sama příroda dokázala vypořádat se zničujícím požárem, který ji postihl rok předtím. Vítězné snímky napříč všemi kategoriemi si můžete prohlédnout na webu soutěže.

Saramonic a externí mikrofon s 3,5mm jack konektorem

Společnost Saramonic představila nový externí mikrofon SmartMic+ pro zachycení jasnějšího zvuku nejen při natáčení videa. Má to ale jeden háček – do telefonu jej připojíte skrze 3,5mm jack konektor (TRRS). Vypadá to tak, že konstruktéři společnosti nesledují aktuální trendy, které již před dvěma a půl lety nastavil Apple u vlastního dua telefonů iPhone 7/7 Plus. Ty totiž jako první, a to bez jakýchkoli skrupulí, tento konektor zcela vypustily. A mnozí výrobci je od té doby zdárně následují.

Obrázek 3_1.jpgObrázek 3_2.jpg  
Mikrofon Saramonic SmartMic+ můžete používat jak se zařízeními s operačním systémem Android, tak iOS.

Pouzdro mikrofonu je vyrobeno z kovu, a lze jej směrovat dle vaší potřeby, abyste mohli mikrofon používat s přední i hlavní kamerou. Díky zarážce se vám také náhodně nepřetočí. Protože je SmartMic+ klasické plug-and-play zařízení, nepotřebuje žádné vlastní napájení. Energii si totiž bere z propojeného chytrého telefonu. Kompatibilní je také se všemi aplikacemi.

Jeho frekvenční rozsah je 75 Hz až 20 kHz, v balení mu nechybí ani molitan pro tlumení hluku větru, který zařízení zároveň chrání před prachem a nečistotami. Cena je stanovena na 59 dolarů (cca 1 350 Kč), objednávat můžete ihned.

Určitě si přečtěte

Články odjinud