FOTOmobilní novinky – Shutterstock je virtuální, LIT xenonový a Samsung otočný

FOTOmobilní novinky – Shutterstock je virtuální, LIT xenonový a Samsung otočný

Shutterstock oznámil, že vám umožní promítnout si jeho fotografie na libovolnou plochu skrze rozšířenou realitu. Na Kickstarteru se pak rozjela kampaň na xenonový blesk k vašim mobilům a Samsung představil fotomobil Galaxy A80 se vskutku unikátní konstrukcí.

Shutterstock a rozšířená realita

Populární obrazová a mediální služba Shutterstock oznámila svůj vstup do světa rozšířené reality. Díky nové aktualizaci iOS aplikace a integraci platformy ARKit tak můžete pomocí nové funkce „View in Room“ použít AR k tomu, abyste si zobrazili snímky z galerie Shutterstock přímo na vaší stěně. Podobně to např. dělá Ikea s nábytkem ve vlastním titulu Place.

Obrázek 1.jpg 
Naskenovat plochu, umístit fotografii a určit měřítko. Hned pak víte, jak bude daná fotografie na daném místě vypadat.

Snímky z galerie (kterých je více jak 250 milionů) se totiž hojně využívají jako doplňky do kanceláří, kaváren atd. Pomocí aplikace a nové funkce rozšířené reality si tak může každý zobrazit danou fotografii na daném místě a mít tím lepší představu o tom, jak do interiéru zapadne. Aplikace je dostupná zdarma, stahovat ji můžete zde.

LIT – bezdrátový xenonový blesk pro váš telefon

I když mobilní telefony nabízejí použití integrované světelné diody, výsledky s jejím přispěním nejsou příliš valné. Na Kickstarteru se aktuálně rozjela kampaň propagující bezdrátový xenonový blesk pro váš Android a iOS telefon. Ten disponuje 40W výkonem a obsahuje 2 800 mAh Li-ion baterii, která vám vydrží na až 200 záblesků. Cílem je vybrat 40 tisíc dolarů.

LIT je samozřejmě inteligentní, takže po jeho propojení se s telefonem pomocí technologie Bluetooth funguje zcela automaticky, a to od několika sekundové závěrky až po tu 1/10 000. Samozřejmě k tomu ale musíte mít nainstalovanou speciální aplikaci výrobce. Ta dokonce obslouží až čtyři blesky naráz. Spoušť fotoaparátu však lze ovládat i přímo tlačítkem na samotném příslušenství. LIT je také osazen klasickým 1/4 závitem k jeho případnému upevnění na stativ.

Obrázek 2.jpeg 
Xenonový blesk LIT chce přinést světlo do vašich fotografií. Něco vás to ale bude stát, a to ne zrovna málo.

Tento xenonový blesk vás v zaváděcí „kickstarterové“ ceně vyjde na 179 dolarů (cca 4 000 Kč). Očekávaná cena se však vyšplhá až na 329 dolarů (cca 7 500 Kč). Mezi první podporovatele by se však měl začít odesílat až na začátku roku 2020.

Samsung Galaxy A80 a otočný fotoaparát

Samsung fotomobily umí. Dokazuje to nejen první příčkou v žebříčku DxOMark, kterou drží jeho Samsung Galaxy S10 5G, ale nebojí se pustit ani do unikátní konstrukce, která má přidanou hodnotu. Respektive dvě. Díky výsuvnému mechanizmu zařízení totiž není potřeba mít selfie fotoaparát v nevzhledném výřezu či průstřelu displeje a zároveň takový model nabídne maximální kvalitu vašich autoportrétů.

Obrázek 3.png 
Ty samé fotoaparáty jednou na zadní straně, podruhé na té přední. Unikátní konstrukce, unikátní funkce, unikátní selfie.

Při vysunutí se totiž hlavní kamera zařízení přetočí na vás. Skládá se navíc hned z tří objektivů – hlavního 48Mpx  se světelností F2,0, 8Mpx širokoúhlého se světelností F2,2 a ToF kamery pro určení hloubky ostrosti. A těchto kvalit žádný fotomobil u svého čelního fotoaparátu zatím nedisponuje. Objektivy se na vás navíc natočí automaticky při vysunutí, zároveň se s tímto krokem spustí režim fotoaparátu.

Obrázek 4.png
Řada Galaxy A patří u Samsungu spíše k té zkušební. Model A7 přišel jako první z portfolia značky se třemi objektivy, A9 pak se čtyřmi. Přílišný úspěch neslavily. Povede se to Samsungu s Galaxy A80?

Nevýhoda zdá se být jediná, a tou je trochu větší tloušťka zařízení. To tak má trošku nadstandartních 9,3 mm. Pokud však nosíte svůj telefon v krytu, pravděpodobně tuto hodnotu stejně přesáhnete. Otázkou pak je, jak dlouho takový mechanizmus vydrží.

Minimálně konstrukcí unikátní Samsung Galaxy A80 se začne prodávat na začátku května a to za 16 990 Kč. Jeho displej má 6,7“, procesor je osmijádrový, paměť RAM má 8 GB, interní paměť pak velikost 128 GB. Chybí slot na microSD karty i 3,5mm jack konektor.

Určitě si přečtěte

Články odjinud