FOTOmobilní novinky – Huawei P30 Pro vystrkuje růžky, Printic končí a jaguár útočí

13. března 2019
TWEET SDÍLET
FOTOmobilní novinky – Huawei P30 Pro vystrkuje růžky, Printic končí a jaguár útočí
Nový fotomobil značky Huawei s označením P30 Pro by měl mít periskopový objektiv. A také vylepšené noční fotografie. Ne asi tak populární služba pro tisk fotografií Printic končí, obyvatele ulice Notting Hill obtěžují instagramisté a jaguára zase neukázněná návštěvnice zoo, která si s ním chtěla pořídit selfie

Huawei P30 Pro, periskop a noční fotografie

V dubnu tomu bude rok, co uvedla společnost Huawei na trh mobil P20 Pro. A i po roce je stále tento fotomobil na první příčce renomovaného testu DxOMark (i když se o ni dělí ještě s Huawei Mate 20 Pro a Samsungem Galaxy S10+). Dne 26. března by pak měla být odhalena podoba a kompletní specifikace nástupce v podobě modelu P30 Pro.

Klepněte pro větší obrázek 
Jedna fotografie, dvě novinky – výkonné optické přiblížení a zlepšení vlastností při fotografování za zhoršených světelných podmínek.

Pomalu ale začínají prosakovat různé informace. Třeba jako ta, že tento model by měl být osazen periskopovým teleobjektivem. Protože model P20 Pro nabízí 3× optické přiblížení, měla by novinka nabídnout alespoň pětinásobné, většina se však řadí k tomu názoru, že přiblížení bude desetinásobné. A je to logické, protože čím větší přiblížení, tím větší konkurence pro značku Oppo.

Velkému zoomu nasvědčuje i uveřejněná fotografie, kterou zachytil generální ředitel společnosti Huawei Richard Yu. Pokud totiž zrovna neletěl na Měsíc a stál pevnýma nohama na zemi, takovéto přiblížení zatím žádný mobilní telefon nenabízí. Fotografie má ale informovat ještě o jednom faktu. Výrobce by totiž měl v top modelu přinést i razantní zlepšení schopnosti fotografovat za zhoršených světelných podmínek.

Printic končí

Před sedmi lety se v aplikačních obchodech objevil titul Printic, který jako jeden z prvních umožňoval vzdálený tisk vašich fotografií. Vzdálený proto, že jste snímky skrze svůj chytrý telefon odeslali až do Francie, kde vám je vytiskli a obvykle do pěti pracovních dnů odeslali ve fyzické podobě zpět.

Klepněte pro větší obrázek 
Jestli službu Printic semlela konkurence, nebo co přesně za ukončením fungování stojí, známo zatím není.

Tato služba však k 15. dubnu 2019 definitivně končí. Její zástupci o tom informovali prostřednictvím e-mailu, který rozeslali svým zákazníkům. Nabádají také, aby ti do té doby vyčerpali všechny své kredity, dárkové kódy a vouchery. Jestli se chystá nějaká náhrada, nebo proč se takto vlastně děje, uvedeno nebylo.

Přece jen ale ještě jednu věc sdělili. Během posledních dnů fungování služby budou na její produkty speciální akce a slevy. Takže si ještě můžete, i když už naposledy, skrze aplikaci Printic udělat radost. A pokud ne sobě, tak klidně ostatním. Po 15. dubnu však budete mít stále mnoho příležitostí, nechat si své fotografie vytisknout v konkurenčních službách, jako jsou např. LALALAB nebo Cheerz.

Notting Hill, blogeři a Instagram

Notting Hill v anglickém Londýně se nestal slavný jen díky stejnojmennému filmu. Kvůli specifické atmosféře totiž tato ulice přitahuje mnohé blogery, kteří se rádi fotografují i přímo před dveřmi vedoucími do soukromých bytů. A to se samozřejmě nelíbí jejich obyvatelům. Ti tak poprosili všechny „instaturisty“ aby se přestali fotografovat u jejich prahu.

Podle obyvatel se ulice doslova mění na osobní fotografická studia. Zpočátku to prý bylo milé, ale během posledního půl roku se četnost navýšila natolik, že to již není únosné. To i kvůli hluku a tomu, že mnozí se neštítí nahlédnout i přímo do obývacích pokojů.

Zoo, jaguár a selfie

Smrt při pořizování selfie není nic neobvyklého. Mezi nejčastější příčiny úmrtí patří pády z výšky, ale také kontakt s nebezpečnými zvířaty. Své o tom ví i návštěvnice Wildlife World Zoo, Aquarium a Safari Parku v americké Arizoně. Ta se totiž chtěla vyfotit s jaguárem za zády.

Ten však nejspíše nechtěl být nijak zvěčněn, a tak po dámě sáhl svou mohutnou tlapou. Žena byla odvezena k ošetření v nemocnici, její zranění však naštěstí nebyla ohrožující život. Chyba ale samozřejmě byla na její straně, protože překročila bariéru, která zvířata drží od přítomných návštěvníku v uctivé vzdálenosti.

Pro jaguára (na naše poměry kupodivu) nemá incident žádnou dohru. Jedná se prý o divoké zvíře, které projevilo své instinkty. Postižená žena druhého dne zoo opět navštívila, aby se osobně omluvila. Jak uvedl majitel zoologické zahrady pro NBC News, doslova svůj čin nazvala jako hloupý.

Témata článku: Technika, Fotomobily, Fotoaparáty, Instagram, Selfie

Určitě si přečtěte

20 nejlepších snímků roku 2020

20 nejlepších snímků roku 2020

10 Petr Březina

Petr Březina
Kultura
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

20 Petr Březina

Petr Březina
Full-frame
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

17 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina

Petr Březina
Fotoškola
V akci s Canonem RF 85 mm F2 Macro IS STM – Na portrét i makro

V akci s Canonem RF 85 mm F2 Macro IS STM – Na portrét i makro

Z letošních novinek s bajonetem RF pro fullframové bezzrcadlovky Canon jsme si do akce vybrali pevný 85mm objektiv kombinující možnost fotografovat portréty i nahlédnout do makro světa.

Filip Šťastný

Filip Šťastný
ObjektivyCanonTesty
Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm