FOTOmobilní novinky – Google představil odlehčené Pixely, Twitter retweety s vizuálním obsahem a Pilot 8K kameru s 360° záběrem

FOTOmobilní novinky – Google představil odlehčené Pixely, Twitter retweety s vizuálním obsahem a Pilot 8K kameru s 360° záběrem

Google má ve svém portfoliu nové duo telefonů Pixel, které sice nevynikají výkonem, za to mají pořád stejně dokonalý fotoaparát a nízkou cenovku. Twitter konečně umožní retweetovat i s vizuálním obsahem a Pilot Era nabízí 360 ° 8K záznam.

Google a Pixely 3a

Na konferenci I/O představila společnost Google nové duo telefonů Pixel s označením 3a a 3a XL. Jedná se o zařízení střední třídy, která nabízejí 5,6“ respektive 6“ OLED displej, procesor Snapdragon 670, 4 GB operační paměti RAM, 64 GB vnitřní paměti, USB-C konektor, čtečku otisků prstů a 12,2Mpx hlavní kameru, kterou právě oba stroje vynikají. A to i když vlastně nepřináší nic nového.

Optika je totiž shodná s kvalitou starších modelů Pixel 3 a 3 XL, takže nabízí světelnost F1,8 a 76° úhel záběru s množstvím unikátních funkcí, jako jsou Night Sight, Super-Res Zoom i inteligentní portrétový režim, kterému nevadí, že je telefon osazen jediným objektivem. Přítomna je i optická stabilizace. I když nejsou novinky, co se jejich výkonu a ostatních parametrů týče, zrovna na špici, důležitá je zde ideálně nastavená cena.

Obrázek_1.jpeg 
Nové duo telefonů Google Pixel 3a nepatří mezi špičku, i tak jsou velice sympatickými a to především kvůli dovednostem jejich hlavní kamery.

Menší model 3a koupíte za 399 dolarů (cca 9 000 Kč) a větší 3a XL za 469 dolarů (cca 10 500 Kč). Díky tomu se tedy špičková fototechnika Pixelů dostává i do střední třídy. Pro úplnost dodejme, že čelní kamera disponuje rozlišením 8 Mpx a její světelnost je F2. Oproti Pixelům 3 se tak alespoň zde jedná o jisté zhoršení.

Twitter, retweety a fotografie

Sociální síť Twitter už pochopila, že ve fotografiích je síla. Poté, co zjednodušila pořizování a sdílení vizuálního obsahu prostým švihnutím prstu na danou stranu kdekoli po domovské obrazovce s časovou osou, umožní nově připojit je i k retweetům či citacím v síti. Ostatně je na čase, uživatelé po této možnosti totiž volali již roky.

Obrázek_2.jpeg

Prý bylo poměrně složité vymyslet, jak u retweetů vlastní vizuální záznam zobrazovat. A když jsme si tedy řádně počkali, konečně jsme se dočkali.

Dle vyjádření zástupců sítě jsme prý tak dlouho čekali proto, že bylo složité vymyslet, jak podobný obsah zobrazit, a přitom zachovat konzistentnost rozhraní. Vyjma fotografií už tak můžete přidávat i videa nebo animované soubory GIF. Tato funkčnost je dostupná na zařízeních s Androidem a iOS. Na web by měla dorazit v dohledné době.

Pilot Era 8K 360 kamera

Pilot Era je nejkompaktnější 8K 360° fotoaparát na trhu a zároveň se jedná o první zařízení svého druhu, které vám umožní veškerý obsah spravovat přímo. Obsahuje totiž 3,1“ dotykový displej, který vám poskytne živý náhled i jednoduché ovládání. Systém je totiž založen na Androidu (s nadstavbou Pilot OS). Žádný chytrý telefon k obsluze zařízení tedy nepotřebujete.

Při 24 fps zvládne pořizovat až 8K videozáznamy, při 30 fps pak nahrává v 6K rozlišení. A kdybyste potřebovali živý stream, i ten zvládne, avšak už „jen“ ve 4K při 30 fps. Pilot Era disponuje nejen Wi-Fi připojením, ale nabízí i 4G (obsahuje slot na kartu SIM) a Ethernet (v dokovací stanici).

Obrázek_3.jpg 
Velikost kamery Pilot Era lze srovnat s plechovkou od piva. Kolik ho tvůrci při vymýšlení produktu vypili, známo není.

Životnost baterie je 3,5 hodiny (7 500 mAh), interní paměť je 512 GB, ta operační pak 4 GB. Dokonce nechybí ani devítiosý gyroskop a vestavěná GPS. Čtyři asférické čočky typu rybí oko mají světelnost F2,2, přičemž jsou pod nimi 12Mpx senzory Sony CMOS.

Máte-li o zařízení zájem, můžete podpořit kampaň na crowdfundingovém webu Indiegogo, kde měli tvůrci za cíl vybrat alespoň 20 tisíc dolarů. Nyní mají splněno na 470 %, takže se dá s určitostí říci, že tento projekt se realizace jistě dočká – podporovatelům se má produkt odesílat již během června 2019. A to i přes nemalou cenu kamery, která v oficiální distribuci vyjde na 2 599 dolarů (cca 60 tisíc korun).

Určitě si přečtěte

Články odjinud