FOTOmobilní novinky – Google Pixel fotí lepší selfie, Bob Dylan se nefotí vůbec a Wundershine fotky tiskne

24. dubna 2019
TWEET SDÍLET
Google vylepšil telefonu Pixel 3 umělou inteligenci, takže odteď budou všechny vaše selfie dokonalá. Pozor si pak dejte na koncertu Boba Dylana. Pokud byste jej chtěli zvěčnit, možná tím ukončíte koncert. Nicméně kdyby se vám ta fotka už povedla, můžete si ji nechat vytisknout skrze službu Wundershine.

Google, Pixel a selfie

Zachytit selfie s více lidmi v záběru může být nadlidský úkol. Vždy se totiž může někdo dívat jinam, nedívat se vůbec, nebo má u autoportrétu „nevhodný“ výraz v obličeji. Také proto Google vylepšil vlastní AI v telefonu Pixel 3 tak, aby se selfie pořídilo automaticky, a to za co nejlepší konstelace otevřených očí a zubících se úsměvů.

Klepněte pro větší obrázek 
Když se nesmějete, koukáte mimo, nebo nekoukáte vůbec, selfie s telefonem Google Pixel 3 prostě nepořídíte.

Vyjma výrazu, mezi který spadá úsměv, vyplazený jazyk, polibek, „duckface“ či nafouknuté tváře dbá algoritmus i na stabilizaci. Snímek se tedy pořídí v momentě, kdy se nejméně chvějete a splňujete vše řečené. Proces zachycení ideálního snímku zobrazuje nativní fotografická aplikace i bílou linkou. Dle toho, jak se rozšiřuje, naznačuje, jak daleko ještě jste od zachycení ideálního selfie.

Bob Dylan a neukáznění fotografové

Bob Dylan je sice fenomenální umělec, co se ale týče interakce mezi ním a jeho fanoušky během vystoupení, příliš toho nenamluví. Pokud jej tedy nebudete fotografovat, protože to jinak klidně zastaví koncert a napomene vás. Tak se také stalo při nedávném vídeňském koncertě.

Klepněte pro větší obrázek

Bob Dylan je americký písničkář, hudebník, umělec a držitel Nobelovy ceny za literaturu, který už pět desetiletí významně ovlivňuje populární hudbu a kulturu.

Americký interpret patří zrovna mezi ty zpěváky, jejichž vystoupení je označeno nálepkou „no photo“. Zrovna když ale pěl rakouským fanouškům jeden ze svých největších hitů Blowin' in the Wind, ti si tento okamžik chtěli zaznamenat. A to, jak jinak, než na mobilní telefony.

Jakmile je Dylan viděl, koncert přerušil a diváky napomenul s tím, že buď mohou fotografovat a kapela jim bude pózovat, ale nic víc, nebo si mohou užívat toho, jak hrají. Z davu se samozřejmě ozvalo, že si přítomní přejí spíše hraní. I tak poté Dylan zazpíval již jen jednu píseň a z pódia odešel. Kapela následně pouze dohrála instrumentální verzi písně Just Like Tom Thumb’s Blues.

Dylan však byl z přístupu přítomných očividně rozhozen, protože jak je zveřejněno v instagramovém příspěvku, při „incidentu“ s neukázněnými fotografy se málem poroučel k zemi. Ono se také není moc čemu divit, protože této legendě již je úctyhodných 78 let.

Wundershine a trochu jiný tisk fotografií

Holandský start-up Wundershine chtěl se svým řešením tisku fotek prorazit už v roce 2015, avšak jeho unikátní princip, kdy rám obrazu snímky sám rovnou tisknul, se příliš neuchytil. Nyní tedy přichází s jiným a o poznání jednodušším pojetím.

Klepněte pro větší obrázek 
Měňte snímky v rámu jak často chcete a to bez nutností jeho sundávání ze stěny.

Na stránkách Wundershine si můžete objednat obrazový rám z dubu (79 eur) nebo ořechu (89 eur), v přírodní, černé i bílé barevné variantě, který vyniká drážkou při jeho spodním okraji. Cíl tvůrců totiž je nemít zarámovanou po dlouhé roky jen jednu fotografii, ale abyste si ji mohli měnit, jak často byste rádi – a co nejjednodušeji. Z jejich obrazu tak snímek prostě vytáhnete, aniž byste jej museli sundávat ze stěny.

Klepněte pro větší obrázek 
Díky obsažené drážce stačí snímek vytáhnout a dát na jeho místo jiný, ještě neokoukaný.

Ve stejnojmenné aplikaci (zdarma pro Android a iOS) pak můžete přímo v telefonu vybrat takové fotografie, které chcete službou nechat vytisknout. Ty vám samozřejmě přijdou až domů. Pět jich stojí 15 euro, patnáct pak 30 euro. S koupí rámu dostanete levnější balíček snímků zdarma. Doprava je celosvětová.

Témata článku: Fotoaparáty, Technika, Fotomobily, Fotoaplikace, Selfie, Fotky Google


Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Výborné notebooky najdete už kousek nad hranicí 20 tisíc, přičemž dražší stroje nabídnou nejen vyšší výkon, ale i lepší provedení. Hlavně si už můžete vybírat notebook přímo na míru konkrétním požadavkům.

Tomáš Holčík
Notebooky
Skládačka i slider v jednom. Koncept hybridu od Samsungu ukazuje zajímavé spojení

Skládačka i slider v jednom. Koncept hybridu od Samsungu ukazuje zajímavé spojení

Martin Miksa
Flexibilní displejSkládací displejPatent
Recenze prohnutého monitoru AOC CU34G3S. Ve dne práce, večer hry

Recenze prohnutého monitoru AOC CU34G3S. Ve dne práce, večer hry

Extrémně prohnutý, širokoúhlý monitor skvěle poslouží pro práci, aby vás večer vtáhnul do děje vašich oblíbených her. Extrémně nároční hráči se ale musejí poohlédnout jinde.

Tomáš Holčík
MonitoryTesty
Mobilní muzeum mapuje legendární telefony od roku 1984 až po současnost. Nese i českou stopu

Mobilní muzeum mapuje legendární telefony od roku 1984 až po současnost. Nese i českou stopu

** Mobily jsou s námi již od roku 1984, teď mají svoje muzem ** Zavzpomínejte na mobilní legendy, které prošly vaším životem ** A pokud máte nějaké staré kousky v šuplíku, můžete je muzeu darovat

Martin Chroust
LegendyTelefonyHistorie
Meyer Optik Görlitz slaví 125 let své existence. Po dobách úpadku opět v plné síle

Meyer Optik Görlitz slaví 125 let své existence. Po dobách úpadku opět v plné síle

Jeden z nejstarších výrobců objektivů slaví 125. narozeniny. U této příležitosti symbolicky zakončuje táhlé období ekonomických problémů – osamostatněním firmy a otevřením nové továrny v Hamburku. Cesta za dnešním úspěchem však nebyla lehká.

Helena Vyplelová
ObjektivyTechnika