Fotolab plánuje letos vyrobit 66 milionů fotografií

Fotolab bude mít v České republice nově jedinou centrální fotolaboratoř, a to v Praze. Protože fotoprůmysl již není pouze o výrobě fotografií a výrazně se vlivem přechodu na digitální fotografování mění i způsob objednávání digitálních fotozakázek, plánuje v tomto roce investovat do nových zařízení 640 tis. euro. Fotolab, který je součástí mezinárodního koncernu CeWe Color, minulý rok v Česku vyrobil 65 milionů digitálních fotografií a 40 tisíc fotoknih. V březnu byl dokončen transformační proces, kterým mateřský CeWe Color dosáhl plánované mezinárodní struktury – logické pokrytí Evropy smysluplnou a efektivní sítí navzájem propojených fotolaboratoří.

CeWe Color v současnosti nejvíce investuje do zařízení a nástrojů, které umožní zákazníkům výrobu fotografií, fotodárků, fotopřání, fotokalendářů a CeWe fotoknih svépomocí. Jedná se tedy hlavně o digikiosky, internetové fotosběrny a speciální počítačové programy.
 
Z důvodu restrukturalizace byl ukončen provoz výrobního závodu v Teplicích, který společnost převzala v roce 2007. V Evropě byla navíc uzavřena fotolaboratoř v Paříži.

Zdroj: TZ CeWe Color

Určitě si přečtěte

Články odjinud