Fotografujte sever a vyhrajte

19. dubna 2007
TWEET SDÍLET

V polovině května (18. – 20.) se uskuteční v Bratislavě mezinárodní akce NORDFEST – Dni severského filmu, hudby a cestovania. Cílem je přiblížit nejen kulturu a historii severských zemí. Na programu jsou oficiální prezentace severských krajin , přeshlídka severských filmů, cestovatelské besedy a výstava fotografií.

Právě zmíněná výstava fotografií bude vyústěním fotografické soutěže NORDFEST – Cestovateľ. Tématem soutěže je volná prezentace života, kultury a přírody skandinávských zemí. Uzávěrka přihlášek je 5. května 2007. Pro vítěze soutěže je připraven digitální fotoaparát Fujifilm FinePix S9600, cena na druhém a třrtím místě je kompakt Panasonic Lumix FX3. Podrobné informace o soutěž najdete na webu festivalu.

Prvních sto nejlepších fotografií bude vystaveno v rámci festivalu v Domu kultury Ružinov v Bratislavě.

 


Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon