Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

4. května 2021
TWEET SDÍLET
Výběr snímků měsíce dubna má společného jmenovatele v chápání hranic. V dynamicky se měnícím světě, chceme a potřebujeme sami pro sebe vnímat pevnost či tekutost, ostrost či tupost, rovnováhu nebo bouřlivý var.

Tuto dynamičnost v hranicích našeho bytí je možné ztvárnit mnohými způsoby, ale společnou budou mít právě potřebu vymezit, uchopit nebo alespoň pojmenovat to, kým a kde jsme. Snímky často originálním způsobem nabourávají základní fotografické poučky nebo očekávané vzorce, aby k potřebě nové reflexe hranic v myšlení, kultuře, společnosti nebo architektuře přispěly.

Předpověď

Klepněte pro větší obrázek

Autor fotografie: jokr7

Zygmunt Bauman tvrdil, že žijeme ve světě, v němž není nic pevného a stabilního, že se nemůžeme již spolehnout na nic, co by bylo dáno jen tak zvykově. Celý náš svět se mění, teorie chaosu a evoluce postupně vstoupily z přírodních věd do společenskovědního diskursu, protože život v našem světě vysvětlují (zdá se) adekvátněji.

Jokr7 v takové situaci nabízí předpověď, jako něco subtilního, měnícího se, nestálého, snad až snového, v každém okamžiku znovu a znovu vyvstávajícího s jiným sdělením.

Témata článku: Kultura, Fotografie týdne