Fotografie měsíce: Kariéra

14. července 2021
TWEET SDÍLET
Žijeme v určitém prostředí, ve světě, který utváříme, ale který také utváří nás. Způsobem, kterému stále úplně nerozumíme, ale v jehož procesu vzniká něco, co angličtina označuje pojmem self a němčina (díky Heideggerovi) Dasain – tedy Pobyt, uchopení a reflexe sebe sama ve světě.

Potřebuje čas, odstup, schopnost z prosté existence vyvodit něco reflektovaného a analyzovaného. Všechny snímky mají společné právě hledání tohoto vlastního bytí ve světě, reflektování vazeb, které nás v něm utvářejí. Uchopují složitý proces vlastního hledání se, jako jedním z motorů moderního umění. V tomto ohledu je tedy následujících šestnáct snímků pozváním do moderního myšlení reflektovaného fotoaparátem.

Kariéra.

Klepněte pro větší obrázek

Autor fotografie: Danvlk

Více než polovinu svého životního času v produktivním věku trávíme prací. Když se budeme procházet po vyšehradském hřbitově, snadno nahlédneme, jak pro jednotlivé nebožtíky byla práce důležitá. Tím, kolik ji věnujeme času se postupně nesmazatelně otiskuje do toho, kým jsme. Tak známe archetypální úředníky, učitele, policisty, kteří jako by byly identitně spojeni se svojí prací. A přesto, nebo právě proto je pro nás důležitá Kariéra., postupné stoupání žebříčkem vzhůru, krok za krokem. S pohledem někam dolů, kde jsme začínali. Autorem snímku je Danyvlk.

Témata článku: Kultura, Fotografie týdne


Budoucnost patří šmírovacím balónům a vzducholodím. Chce je i Česko

Budoucnost patří šmírovacím balónům a vzducholodím. Chce je i Česko

** Alphabet v lednu ukončil program balónů Loon ** Samotná technologie má ale mnohem hlubší kořeny ** V USA slouží i armádě a nahrazuje špionážní družice

Jakub Čížek
VzducholoďLétáníTechnologie
Dobrodružství The Outer Worlds prodalo přes 4 miliony kusů

Dobrodružství The Outer Worlds prodalo přes 4 miliony kusů

Béčková jízda vesmírem se mezi fanoušky rozhodně neztratila.

Michal Maliarov
Obsidian EntertainmentThe Outer Worlds
Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Digitální fotoaparáty již neprocházejí tak překotným vývojem, jako tomu bylo ještě před několika lety. Za příznivou cenu tak můžete mít i velmi výkonný stroj, který zvládne prakticky cokoli. Technické parametry však nejsou všechno.

Petr Březina
FotoaparátTesty
Fotografie měsíce: Neuč orla létat

Fotografie měsíce: Neuč orla létat

Společným jmenovatelem fotografií uplynulého měsíce je vzpomínka. Jak upozorňoval Henri Bergson, paměť není sbírkou přesných kopií nějakých událostí či zážitků.

Michal Černý
Kultura