Fotografie měsíce: Kariéra

14. července 2021
TWEET SDÍLET
Žijeme v určitém prostředí, ve světě, který utváříme, ale který také utváří nás. Způsobem, kterému stále úplně nerozumíme, ale v jehož procesu vzniká něco, co angličtina označuje pojmem self a němčina (díky Heideggerovi) Dasain – tedy Pobyt, uchopení a reflexe sebe sama ve světě.

Potřebuje čas, odstup, schopnost z prosté existence vyvodit něco reflektovaného a analyzovaného. Všechny snímky mají společné právě hledání tohoto vlastního bytí ve světě, reflektování vazeb, které nás v něm utvářejí. Uchopují složitý proces vlastního hledání se, jako jedním z motorů moderního umění. V tomto ohledu je tedy následujících šestnáct snímků pozváním do moderního myšlení reflektovaného fotoaparátem.

Kariéra.

Klepněte pro větší obrázek

Autor fotografie: Danvlk

Více než polovinu svého životního času v produktivním věku trávíme prací. Když se budeme procházet po vyšehradském hřbitově, snadno nahlédneme, jak pro jednotlivé nebožtíky byla práce důležitá. Tím, kolik ji věnujeme času se postupně nesmazatelně otiskuje do toho, kým jsme. Tak známe archetypální úředníky, učitele, policisty, kteří jako by byly identitně spojeni se svojí prací. A přesto, nebo právě proto je pro nás důležitá Kariéra., postupné stoupání žebříčkem vzhůru, krok za krokem. S pohledem někam dolů, kde jsme začínali. Autorem snímku je Danyvlk.

Témata článku: Kultura, Fotografie týdne