Fotograf na „home office“ fotí portréty přes videohovory. Výsledky překvapí

8. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Také mnozí fotografové v současné situaci dočasně přišli o práci. Mezi takové patří i britský fotograf Tim Dunk, který se běžně živí fotografováním svateb a jiných společenských akcí. V domácí karanténě přemýšlel, jak využít svou kreativitu a přišel na pozoruhodný nápad – fotit přes videohovory.

K zachycení snímků používá aplikaci FaceTime. Sám ji má spuštěnou na MacBooku, fotografovaná osoba na druhé straně použije svůj iPhone. Tim sice nemůže ovlivnit technickou kvalitu snímku, ale svým zkušeným okem se může i na dálku porozhlédnout po místnosti a navrhnout záběr, který dá vzniknout originálnímu portrétu. 

Jak je vidět na ukázkách, jde to. Tim vždy zachytí krátkou sekvenci, ze které následně vybere jeden snímek a ten pak dále upravuje. iPhony mají poměrně kvalitní obrazový výstup (na poměry mobilních telefonů), a tak je technická stránka snímků uspokojivá. O tu ale nejde. Na obrázcích je vidět, že i vzdáleně se dá kreativně tvořit z hlediska kompozice a přirozeného světla. 

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

Pokud jste po takových fotkách zatoužili, umíte anglicky a máte iPhone, můžete si u Tima objednat půlhodinku focení na dálku, účtuje si za ni 40 liber (cca 1 200 Kč). Ale pozor, kalendář se mu docela plní. Více ukázek a článek samotného autora je na webu PetaPixel, další výsledky vzdáleného focení můžete sledovat na jeho Instagramu či v galerii. A jak dokáže fotit za běžných okolností můžete zhodnotit na jeho webu Timduk.com.

Témata článku: Fotografové, iPhone

Určitě si přečtěte

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

5 Helena Vyplelová

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer