Fotograf byl obviněn ze žhářství. Proč? Protože zapálil dům, aby jej mohl zdokumentovat

Fotograf byl obviněn ze žhářství. Proč? Protože zapálil dům, aby jej mohl zdokumentovat

Fotograf z amerického Utahu, 48letý Thomas Fox Shea, byl obviněn ze žhářství poté, co zapálil dům, aby jej mohl vyfotografovat. K incidentu došlo na sv. Valentýna, 14. února, kdy byly k požáru zavolány patřičné bezpečnostní složky. Sám Thomas z něho nevyšel bez úhony.

Plán měl ale docela prostý. V prázdném domě, který je však na seznamu historických budov města Woodland, rozdělal dva požáry, patřičně je zdokumentoval, uhasil hasicím přístrojem a šel na třetí. Ten se mu ale už vymkl jeho kontrole, oheň, který zapálil, ho popálil na rukou a obličeji. Než byl oheň uhašen, vznikla na domě škoda za 5 000 dolarů (cca 115 tisíc Kč).

Hlavní aktér byl převezen do nemocnice, kde při výslechu nejdříve tvrdil, že šel do budovy až poté, co z ní viděl vycházet kouř. Kanystr s benzínem nalezený na místě jej však následně docela bezpečně usvědčil. Teď jej čeká soudní přelíčení. Tento jeho počin se tak bezesporu zapíše hned vedle dalších stupidních nápadů, které jsou lidé schopni udělat kvůli fotografii nebo videu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud