Fotoaparáty Samsung získávají nejvyšší ocenění v testech zahraničních odborníků

23. července 2010

Fotoaparáty Samsung WB650 a EX1 si získaly velkou přízeň návštěvníků a tvůrců jednoho z nejuznávanějších webů v oblasti digitální fotografie www.dpreview.com

Praha, 21. července 2010 – Společnost Samsung Electronics s potěšením oznamuje další uživatelská ocenění svých produktů. Zlaté ocenění získal model Samsung WB650, stříbrnou cenu pak v celkovém přehledu získal model Samsung EX1.

Samsung WB650, kompaktní ultrazoom s 15x optickým zoomem a GPS navigací uspěl v testu odborných redaktorů respektovaného odborného webu www.dpreview.com (Digital Photography Review) a předčil tak i 11 svých konkurentů.

Model Samsung WB650 zvítězil v kategorii „cestovatelský kompaktní zoom“ a ze všech testovaných modelů právě Samsung nabídl nejuniverzálnější objektiv. V hodnocení byla zdůrazněna skvělá schopnost maximálního přiblížení a tím pohodlné zaznamenání vzdálených detailů při focení venku i uvnitř budovy. Podle finálního hodnocení přináší Samsung WB650 vynikající kvalitu obrazu, a může se pochlubit řadou výjimečných funkcí. Například zobrazování map v terénu dokáže ze stávajících geo-tagging fotoaparátů pouze Samsung WB650. Uživatel jej tak může použít také jako navigaci.

Model Samsung WB650 patří do skupiny ultrazoomů, tedy nabízí maximální přiblížení fotografovaného objektu. Díky jeho vestavěné GPS navigaci bezpečně dorazíte k cíli a navíc můžete na mapě hravě označit místo, kde jste jaký snímek pořídili. Mezi další skvělé vlastnosti patří také širokoúhlý objektiv, natáčení Full HD videa a optická stabilizace obrazu. Skvělou viditelnost a široké pozorovací úhly zajistí AMOLED displej, díky funkci SmartAuto zase můžete nastavit fotografického autopilota, který vybere některý z přednastavených režimů za vás.

Další významné ocenění si odnesl fotoaparát Samsung EX1, luxusní kompaktní fotoaparát pro náročné uživatele, s ultraširokým objektivem a vysokou světelností F/1,8. V testu získal stříbrné ocenění, především za své schopnosti a vynikající výbavu, obzvláště vysokou světelnost a výhody výklopného podsvíceného AMOLED displeje.

Model Samsung EX1 se pyšní především velmi vysokou citlivostí. Za nepříznivých světelných podmínek vám umožní pořizovat kvalitní fotografie, právě díky 1/1,7“ CCD snímači, který je větší, než obvyklé senzory. Výklopný AMOLED displej je umístěn na kloubu, takže se vám dokonale přizpůsobí – můžete pořizovat snímky prakticky z jakéhokoli úhlu pohledu. Další perličkou je luxusní širokoúhlý objektiv Schneider-Kreuznach s ohniskovou vzdáleností 24mm, který zajistí širší úhel záběru. O perfektní kvalitu obrazu se stará také duální stabilizátor obrazu. Tento model je opravdu nabitý funkcemi a stojí si mezi produkty velmi vysoko.


Samsung WB650

Samsung EX1

Počet pixelů (efektivní)

12 megapixelů

10 megapixelů

Optický zoom

Objektiv s 15x zoomem

24mm superširokoúhlý objektiv

3x optický zoom / ultraširokoúhlý 24mm objektiv

Objektiv

Schneider-KREUZNACH

Schneider KREUZNACH
objektiv s extrémně vysokou světelností f/1,8

Velikost displeje

3,0" displej AMOLED

3,0" displej AMOLED

Videosekvence

720p HD / 30fps / H.264

HDMI výstup

640x480 při 30 fps / H.264

Rozměry

4,2" X 2,4" X 1,1"

114,3 mm x 63,2 mm x 29,2 mm

Speciální funkce

·GPS:

ooznačování zeměpisnými údaji o místě

(zobrazení názvu města)

ovizuální mapa

ozobrazení místa v reálném čase

·Pokročilá duální stabilizace obrazu: optická + digitální

·Smart Auto (foto a video)

·Smart Album

·Smart filter(miniatura, vinětace, rybí oko)

·Systém dokonalého portrétu: odstraňování nedokonalostí (Beauty Shot) / rozpoznání tváře (Face Detection) / autoportrét (Self Portrait) / rozpoznání úsměvu (Smile Shot) / rozpoznání mrknutí (Blink Detection)

·Volba způsobu fotografování (Photo Style Selector)

·Plně manuální ovládání (A/S/M): Priorita clony / Priorita rychlosti závěrky

·objektiv s pro kompaktní fotoaparát extrémně vysokou světelností f/1,8

·24mm ultraširokoúhlý objektiv

·3,0” výklopný AMOLED displej

·duální stabilizátor obrazu (optický + digitální)

·manuální ovládání: A/S/M

·podpora formátu RAW

·Smart Auto 2.0 (foto + video)

·velký CCD snímač o rozměrech 1/1,7” s vysokou citlivostí

·ovládání kolečkem umístěným vpředu na přístroji

Témata článku: Tiskové zprávy