Fotoaparát Samsung NX100 a objektiv Samsung 20-50mm získaly ocenění CES Innovation Award 2011

Ocenění získává špičkový fotoaparát série NX. Celkem poputuje 37 ocenění nezávislých designérů, inženýrů a odborníků na veletrhu CES 2011 k produktům Samsung.

Společnost Samsung Electronics, přední výrobce spotřební elektroniky, obdržela celkem 37 ocenění na mezinárodním veletrhu CES (Consumer Electronics Show). Ocenění putují mimo jiné i do oblasti DI (Digital Imaging) k převratné novince, fotoaparátu Samsung NX100 a jeho setovému objektivu 20-50mm. Ten nabízí intuitivní i-Function, který vůbec poprvé umožňuje uživatelům ovládat fotoaparát prostřednictvím objektivu. Začátečníkům i profesionálním fotografům nabízí neomezené možnosti ovládání a kreativity při tvorbě fotografií. Samsung NX100 se také může pochlubit jedním z nejrychlejších automatických zaostřování na současném trhu fotoaparátů kategorie Point-and-shoot.

Druhé ocenění z oblasti DI získal revoluční objektiv Samsung 20-50mm. Jedná se o světově první objektiv s inteligentní funkcí i-Function. Stačí pouze stisknout tlačítko i-Function a otočit zaostřovacím kroužkem a fotoaparát sám poskytne uživateli rychlý přístup k nastavení fotoaparátu, aniž by musel složitě procházet několika menu. Tento model s clonovým číslem F 3.5 – 5.6 je základním objektivem fotoaparátu Samsung NX100, s nímž se standardně prodává.

Samsung Electronics získal celkem ocenění pro tři televizory, devět Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina, pět mobilních telefonů, SSD, tři 3D monitory, 3D projektor a dva přenosné počítače. Kromě toho, Samsung obdržel šest ocenění v rámci eko-designu pro dva domácí spotřebiče, LED monitor, polovodičové výrobky a panel.

CES, největší světová výstava spotřebních technologií, je pořádána Asociací spotřební elektroniky (CEA) každý rok. Společnost Samsung na tomto veletrhu obdržela již přes sto ocenění (23 v roce 2009; 46 v roce 2008). V rámci CES Awards byla společnost Samsung oceněna dvakrát za nejlepší inovaci a šestkrát za Eco-Design. Produkty uvedené v programu CES Innovations jsou posuzovány prvotřídní skupinou nezávislých průmyslových inženýrů, projektantů a zástupců médií v 36 kategoriích.

Určitě si přečtěte

Články odjinud