Fotoaparát Samsung NX100 a objektiv Samsung 20-50mm získaly ocenění CES Innovation Award 2011

20. ledna 2011

Ocenění získává špičkový fotoaparát série NX. Celkem poputuje 37 ocenění nezávislých designérů, inženýrů a odborníků na veletrhu CES 2011 k produktům Samsung.

Společnost Samsung Electronics, přední výrobce spotřební elektroniky, obdržela celkem 37 ocenění na mezinárodním veletrhu CES (Consumer Electronics Show). Ocenění putují mimo jiné i do oblasti DI (Digital Imaging) k převratné novince, fotoaparátu Samsung NX100 a jeho setovému objektivu 20-50mm. Ten nabízí intuitivní i-Function, který vůbec poprvé umožňuje uživatelům ovládat fotoaparát prostřednictvím objektivu. Začátečníkům i profesionálním fotografům nabízí neomezené možnosti ovládání a kreativity při tvorbě fotografií. Samsung NX100 se také může pochlubit jedním z nejrychlejších automatických zaostřování na současném trhu fotoaparátů kategorie Point-and-shoot.

Druhé ocenění z oblasti DI získal revoluční objektiv Samsung 20-50mm. Jedná se o světově první objektiv s inteligentní funkcí i-Function. Stačí pouze stisknout tlačítko i-Function a otočit zaostřovacím kroužkem a fotoaparát sám poskytne uživateli rychlý přístup k nastavení fotoaparátu, aniž by musel složitě procházet několika menu. Tento model s clonovým číslem F 3.5 – 5.6 je základním objektivem fotoaparátu Samsung NX100, s nímž se standardně prodává.

Samsung Electronics získal celkem ocenění pro tři televizory, devět Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina, pět mobilních telefonů, SSD, tři 3D monitory, 3D projektor a dva přenosné počítače. Kromě toho, Samsung obdržel šest ocenění v rámci eko-designu pro dva domácí spotřebiče, LED monitor, polovodičové výrobky a panel.

CES, největší světová výstava spotřebních technologií, je pořádána Asociací spotřební elektroniky (CEA) každý rok. Společnost Samsung na tomto veletrhu obdržela již přes sto ocenění (23 v roce 2009; 46 v roce 2008). V rámci CES Awards byla společnost Samsung oceněna dvakrát za nejlepší inovaci a šestkrát za Eco-Design. Produkty uvedené v programu CES Innovations jsou posuzovány prvotřídní skupinou nezávislých průmyslových inženýrů, projektantů a zástupců médií v 36 kategoriích.

Témata článku: Tiskové zprávy


Kultovní Splinter Cell se vrací, Ubisoft konečně dává pokračování zelenou

Kultovní Splinter Cell se vrací, Ubisoft konečně dává pokračování zelenou

Po téměř deseti letech se Sam Fisher vrátí na naše obrazovky.

Michal Maliarov
UbisoftAkce
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost
AMD uvádí levný Radeon RX 6600. K dispozici jsou i testy z celého světa

AMD uvádí levný Radeon RX 6600. K dispozici jsou i testy z celého světa

** AMD představilo nejlevnější desktopovou grafickou kartu řady Radeon RX 6000 ** Nový model je postaven proti GeForce RTX 3060 ** Problémem je ale dostupnost

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD