Fotoaparát našel cestu k majitelce po letech v oceánu

30. března 2013
TWEET SDÍLET
Když před šesti lety ztratila Američanka Lindsay Scallan svůj fotoaparát v oceánu, myslela si, že jej už nikdy neuvidí. Ten se však před několika dny našel a je na cestě zpět ke své majitelce.

Přímo neuvěřitelný příběh se odehrál poté, co jeden ze zaměstnanců China Airlines objevil na pláži v Taiwanu fotoaparát. Ten zde vyvrhlo moře v původním stavu včetně voděodolného pouzdra.

Zůstaly dokonce zachovány i snímky na paměťové kartě. Podle obrázků na kartě se zaměstnanci podařilo zjistit, že fotoaparát připlul až z 8500 kilometrů vzdáleného ostrova Maui, který je součástí Havajského souostroví.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotoaparát v podvodním pouzdře po své 8500 kilometrové cestě, zdroj: Hawaii News Now

Dále tak kontaktoval havajský turistický úřad a i díky internetu byla nalezena původní majitelka Lindsay Scallan. Ta pochází z amerického státu Georgia a čínské aerolinky ji dokonce nabídly zdarma cestu tam a zpět, aby si fotoaparát mohla osobně vyzvednout. Z důvodu pracovních povinností však musela odmítnout a tak ji bude zaslán poštou.

Na osudnou noc, kdy fotoaparát skončil na dně moře, vzpomíná Lindsay takto: „Byli jsme se v noci potápět. Moře velice sílilo a ve vodě bylo hodně rozvířeného písku, takže panovala špatná viditelnost.“ Lindsay se vrátila na pláž další den ráno v naději, že fotoaparát někde najde: „Ale samozřejmě jsme jej nenalezli. V tu chvíli jsem to vzdala a byla jsem velice zklamaná. Přišla jsem o všechny fotky z dovolené. A fotoaparát také samozřejmě nebyl zadarmo.“

Když jí kamarád před několika dny poslal odkaz na článek s obrázky z fotoaparátu, nemohla na to majitelka reagovat jak jinak, než s obrovským nadšením: „Když jsem viděla, že je to opravdu můj fotoaparát, oněměla jsem úžasem. Navíc tam byly všechny mé staré fotky, bylo to prostě skvělé. Nemohla jsem uvěřit tomu, že doplul tak daleko, ztracen tak dávno a paměťová karta zůstala přesto nedotčena.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Majitelka Lindsay Scallan během své dovolené na Havaji, zdroj: Hawaii News Now

Na závěr ještě uvedu, že by nalezeným fotoaparátem měl být obyčejný kompakt Canon řady Powershot dodávaný v balení s podvodním pouzdrem. Je až neuvěřitelné, jak dokáže kus tvrzeného plastu ochránit fotoaparát na cestě dlouhé 8,5 tisíc kilometrů pod hladinou oceánu, co říkáte?


Recenze herních sluchátek Steelseries Arctis Prime. Zaostřeno na zvuk

Recenze herních sluchátek Steelseries Arctis Prime. Zaostřeno na zvuk

Pokračujeme v testování nejnovější Prime řady výrobce Steelseries. Po myši jsou na řadě sluchátka.

Michal Maliarov
SteelseriesSluchátkaRecenze
Europa má slabou atmosféru z vodní páry. Zajímavé je, že jen nad jednou polokoulí

Europa má slabou atmosféru z vodní páry. Zajímavé je, že jen nad jednou polokoulí

** Astronomové objevili v okolí Europy vodní páru ** Atmosféra se nachází jen nad jednou polokoulí ** Vodní pára se do atmosféry dostává sublimací z povrchového ledu

Petr Kubala
AtmosféraAstronomie
Recenze hry Back 4 Blood. Návrat do země nemrtvých

Recenze hry Back 4 Blood. Návrat do země nemrtvých

Boj s hordami nemrtvých stále zůstává atraktivním tématem a herní vývojáři si jsou toho plně vědomi. Do hry se s novou zombie hrou vrací legenda v podobě vývojářů Left 4 Dead. Stejnou legendou se však Back 4 Blood asi nestane.

Vojtěch Matušinský
Back 4 BloodRecenze
Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let. Dobrodružství s příchutí plošinovek

Vybrali jsme nejlepší metroidvanie posledních let. Dobrodružství s příchutí plošinovek

I když tento žánr vznikl na konci minulého století, tak je mezi hráči velmi oblíbený i v dnešní době. Sice už nemá takovou popularitu u velkých studií, ale menší vývojářské týmy dokazují, že metroidvanie mají stále co nabídnout.

Martin Nahodil
MetroidvaniaTéma
Apple AirPods 3: nový design, delší výdrž a prostorový zvuk

Apple AirPods 3: nový design, delší výdrž a prostorový zvuk

Martin Miksa
Zcela bezdrátová sluchátkaAirPodsSluchátka