Fotky Google s vaší spoluprací chtějí vylepšit označování fotek, zároveň však plánují omezení volného místa

12. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

Po aktualizaci aplikace Fotky Google (zdarma pro Android a iOS) nově můžete pomoci integrovanému algoritmu lépe kategorizovat své fotografie. Jinými slovy jej můžete sami cvičit, aby byl dokonalejší a vy jste v budoucnu měli méně práce s označováním snímků.

Dosud aplikace kladla svým uživatelům jednoduché otázky, na které obvykle odpovídali ano/ne/nevím. Nyní výměnou za investovaný čas vylepšíte algoritmus za pomoci odpovědí na o poznání komplexnější otázky. Stačí k tomu otevřít aplikaci, vybrat záložku Hledat a sjet úplně dolů, kde se nově ukazuje nabídka „Pomozte zlepšovat Fotky Google“.

Po výběru nabídky vám aplikace předloží 10 náhodně vybraných fotografií (a poté dalších 10 a dalších 10), na kterých textem napíšete, co je na nich nejdůležitější. Celý proces je samozřejmě časově náročnější, výsledek by měl ale být o poznání komplexnější, a hlavně z dlouhodobého hlediska poskytovat lepší výsledky. Dle toho, jak aplikaci využíváte, může se zeptat i na kvalitu vytvořených animací a koláží, či zjišťovat, jaké jsou na fotografiích svátky atd.

Neomezená kapacita úložiště na fotky jen do května 2021

Dnes Google oficiálně oznámil nemilou zprávu pro všechny, kdo používají základní úložiště Googlu pro uchovávání a zálohování fotografií. Emailem dorazila všem uživatelům zpráva s následující informací:

  • Od 1. června 2021 se všechny nové fotky a videa zálohované ve vysoké kvalitě budou započítávat do 15 GB úložného prostoru, který máte v účtu Google k dispozici bezplatně, případně do úložiště, které jste si zakoupili navíc. Stejně už to funguje u dalších služeb Google, jako je Disk a Gmail.  Neomezený prostor i po tomto datu zůstane pouze pro majitele telefonů Pixel.
     
  • Změna se nedotkne fotek a videí zálohovaných ve vysoké kvalitě do 1. června 2021, které se do úložiště v účtu Google započítávat nebudou. Totéž platí pro stávající obsah, který už jste ve vysoké kvalitě nahráli.

Součástí emailu je i odkaz na tzv. personalizovaný odhad, který ukazuje kolik času vám zbývá do vyčerpání kvóty úložiště. Odhad vychází z toho, jak často do svého účtu Google zálohujete fotky, videa a další obsah.

Témata článku: Fotky Google, Fotoaplikace, Apple, Android, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

5 Adam Kos

Adam Kos
Selfie