Fotky Google nově nabízejí Vzpomínky a naučily se tisk

Fotky Google nově nabízejí Vzpomínky a naučily se tisk

Aplikace Fotky Google rozšiřují možnosti a přidávají funkci Memories, čili Vzpomínky, které jsou nápadně podobné příběhům sociálních sítí Instagram a Snapchat. Nově také umožňují přímý tisk vašich fotografií. To však jen za velkou louží.

Vzpomínky jsou navrženy tak, aby zdůrazňovaly zvláštní události, jako jsou narozeniny, výlety, různé svátky, kulturní akce atd. a umožnily vám zapamatovat si tyto okamžiky, aniž byste museli procházet hromadu vašich fotografií v galerii. Vzpomínky např. nabízí i Apple v aplikaci Fotky a albu Pro vás, ty se zde ale tvoří zcela automaticky a jedná se spíše o jisté prezentace.

V iOS 13 pak má Apple připravenou aktualizaci, která dokáže automaticky vyhledat opakující se události a vzpomínky z nich vytvořit, což je ideální právě pro oslavy narozenin.

Obrázek 1.jpeg
Nová funkce Vzpomínky je hned na první pohled podobná Příběhům Instagramu a Snapchatu.

Podobně na to jde nově i Google. Ten je však vizuálně předloží stejně, jako zmíněné sociální sítě, čili v pásu kruhových ikon přímo pod hledáním v nabídce Fotky. Z mnoha podobných fotografií také vybírá jen ty nejzdařilejší, a to na základě strojového učení. Osobám přítomným ve vzpomínkách je lze přímo odeslat skrze soukromou konverzaci, dané však můžete z tvorby vzpomínek zcela vyjmout. Pokud nechcete Vzpomínky využívat, můžete funkci i zcela deaktivovat.

Američtí uživatelé si pak nově mohou přímo z aplikace objednat také standardní fotografie i obrázky na plátně. Fotografie si pak mohou vyzvednout v např. v řetězci Walmart, dohromady celkem na více než 11 000 místech, a to hned v den jejich odeslání do tisku.

Cena za jednu fotografii startuje na 0,25 dolarech (cca 6 Kč). Obrazy na plátně jsou k dispozici ve formátech 8 × 8, 12 × 14 a 16 × 20 palců, jejich ceny začínají na 19,99 dolarech (cca 470 Kč). Obrazy se doručují až do domu. Jestli se tohoto dočkáme i u nás je spíše nepravděpodobné. Aplikace Fotky Google je dostupná pro operační systémy Android a iOS a to zdarma.

Určitě si přečtěte

Články odjinud