Fotky Google nově nabízejí Vzpomínky a naučily se tisk

17. září 2019
TWEET SDÍLET
Fotky Google nově nabízejí Vzpomínky a naučily se tisk

Aplikace Fotky Google rozšiřují možnosti a přidávají funkci Memories, čili Vzpomínky, které jsou nápadně podobné příběhům sociálních sítí Instagram a Snapchat. Nově také umožňují přímý tisk vašich fotografií. To však jen za velkou louží.

Vzpomínky jsou navrženy tak, aby zdůrazňovaly zvláštní události, jako jsou narozeniny, výlety, různé svátky, kulturní akce atd. a umožnily vám zapamatovat si tyto okamžiky, aniž byste museli procházet hromadu vašich fotografií v galerii. Vzpomínky např. nabízí i Apple v aplikaci Fotky a albu Pro vás, ty se zde ale tvoří zcela automaticky a jedná se spíše o jisté prezentace.

V iOS 13 pak má Apple připravenou aktualizaci, která dokáže automaticky vyhledat opakující se události a vzpomínky z nich vytvořit, což je ideální právě pro oslavy narozenin.

Klepněte pro větší obrázek
Nová funkce Vzpomínky je hned na první pohled podobná Příběhům Instagramu a Snapchatu.

Podobně na to jde nově i Google. Ten je však vizuálně předloží stejně, jako zmíněné sociální sítě, čili v pásu kruhových ikon přímo pod hledáním v nabídce Fotky. Z mnoha podobných fotografií také vybírá jen ty nejzdařilejší, a to na základě strojového učení. Osobám přítomným ve vzpomínkách je lze přímo odeslat skrze soukromou konverzaci, dané však můžete z tvorby vzpomínek zcela vyjmout. Pokud nechcete Vzpomínky využívat, můžete funkci i zcela deaktivovat.

Američtí uživatelé si pak nově mohou přímo z aplikace objednat také standardní fotografie i obrázky na plátně. Fotografie si pak mohou vyzvednout v např. v řetězci Walmart, dohromady celkem na více než 11 000 místech, a to hned v den jejich odeslání do tisku.

Cena za jednu fotografii startuje na 0,25 dolarech (cca 6 Kč). Obrazy na plátně jsou k dispozici ve formátech 8 × 8, 12 × 14 a 16 × 20 palců, jejich ceny začínají na 19,99 dolarech (cca 470 Kč). Obrazy se doručují až do domu. Jestli se tohoto dočkáme i u nás je spíše nepravděpodobné. Aplikace Fotky Google je dostupná pro operační systémy Android a iOS a to zdarma.

Témata článku: Software, Fotomobily, Fotoaplikace, Fotky Google

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

38 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

27 Helena Vyplelová