Fotky Google dostaly nový editor se strojovým učením. Pixelům přibude i nasvícení portrétu

8. října 2020
TWEET SDÍLET

Aplikace Fotky Google se neustále vylepšuje o nové funkce a s příchodem telefonů Pixel 4a 5G a Pixel 5 bylo zřejmé, že se nějakých těch novinek zase dočkáme. Předpokládalo se však, že budou dostupné výhradně pro nová zařízení. Strojové učení však přichází ke všem uživatelům.

Po rozkliknutí fotografie v aplikaci máte na výběr několik možností. Pokud zvolíte tu druhou, tedy tu s ikonou posuvníků, můžete ji editovat. Na první pohled to může vypadat, že Google prostředí spíše znepřehlednil. Jeho cíl byl ale především takový, aby se editace zpřesnila a zrychlila. Dříve jste měli jako první volbu filtrů, ta se nyní změnila na doporučené návrhy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Podoba starého prostředí, kde se vám hned v úvodu zobrazí nabídka filtrů.

Dle typu fotografie a výkonu vašeho telefonu tak můžete nechat upravit fotografii automaticky a především chytře. Samo strojové učení totiž pozná, co by snímku slušelo nejvíce a takovou úpravu vám nabídne. Může to být nejen obyčejné vylepšení barev, ale i převedení části snímku na černobílý atd.

Posuvníky jsou ty tam. Místo rozklikávání nabídek Světla a Barvy nyní v prostředí najdete klasický pás ikon, po jejich výběru editujete danou nabídku, obvykle na stupnici od 0 do 100. Samozřejmě nechybí ani možnost ořezu, stejně jako filtry, které se však přesunuly až nakonec řazení. Nabídka Více vám pak už jen umožní odeslat snímek do jiné aplikace nebo jej anotovat.

Tyto změny tedy přišly všem uživatelům aplikace Fotky Google na platformě Android. I když ale máte aplikaci aktuální, chvíli trvá, než se vám prostředí přepne. Pokud jej tedy ještě nevidíte, nezoufejte. Pokud vlastníte telefon Google Pixel můžete se těšit na Portrétní světlo. Tato funkce je také závislá na strojovém učení a umožňuje uživateli měnit na portrétových fotografiích polohu světelného zdroje.

Nejedná se tedy o editaci prostou jako na platformě iOS, kde máte na výběr několik pevně daných nasvícení, kterým jen nastavujete intenzitu. Zde můžete prstem přejíždět po snímku a tím měnit, odkud má světlo vycházet. Nastavení intenzity je i zde samozřejmostí. Tato funkce je zatím exkluzivní pro Pixel 4a 5G a Pixel 5, ale později se podívá i na starší zařízení společnosti Google, ostatní mají zatím smůlu.

Kdybyste se pak divili, že vaše selfie snímky už nejsou tak parádní, jako dříve, tak vězte, že Google vypíná jejich automatické vylepšení. Zatím tedy jen na novinkových telefonech. Společnost totiž provedla několik studií a hovořila s odborníky na děti a duševní zdraví z celého světa a zjistila, že když si nejste vědomi toho, že fotoaparát nebo fotografická aplikace použila filtr, mohou takové výsledky negativně ovlivnit vaši duševní pohodu. To samozřejmě proto, že výsledky vypadají lépe než skutečnost. Tyto výchozí filtry totiž mohou nastavit standard krásy, s nímž se někteří lidé porovnávají.

Veškeré retuše obličeje jsou tak ve výchozím nastavení vypnuté. Google navíc chce ovlivnit i své partnery, aby jej následovali. Jedním z nich je např. i Snapchat, který už má ve výchozím nastavení všechny filtry také vypnuté.

Témata článku: Fotografický software, Fotoaparáty, Fotomobily, Fotoaplikace, Fotky Google, Android, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


Google v Česku skryje náhledy článků. Co to znamená pro uživatele, co to znamená pro vydavatelství

Google v Česku skryje náhledy článků. Co to znamená pro uživatele, co to znamená pro vydavatelství

**Novela autorského zákona čeká na podpis prezidenta. **Zákon má posílit pozici vydavatelů vůči technologickým platformám. **Google už ale řekl, že v Česku raději omezí služby.

Petr Urban
ČeskoAutorské právoPrávo
WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

** Betaverze WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu ** Jednoduchou fintou jej však spustíte na dvou telefonech najednou ** Stačí jen z druhého telefonu na chvíli udělat tablet

Martin Chroust
Jak...WhatsAppSmartphony
Huawei Watch Buds. Zcela bezdrátová sluchátka schováte pod výklopný displej hodinek

Huawei Watch Buds. Zcela bezdrátová sluchátka schováte pod výklopný displej hodinek

** Pokud vás nebaví neustále tahání sluchátek a hodinek, zbystřete ** Huawei připravuje zařízení typu dva v jednom ** Z těla hodinek jednoduše vytáhnete miniaturní sluchátka

Martin Chroust
Zcela bezdrátová sluchátkaChytré hodinkyKuriozita
Recenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Recenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Tohle aktivní repro víceméně nahradí základní hi-fi sestavy a to s výrazně menším počtem kabelů a starostí, v balení, které je pro běžné domácnosti esteticky přijatelnější, než souprava klasického střihu. Z toho vychází zvukové ladění, měkčí, příjemnější a velmi tolerantní, což zaručuje univerzálnost a hlavně neúnavnost.

Daniel Březina
Reproduktory
Protiponorkové Poseidony mohou vypouštět okřídlená torpéda z větších výšek. Až z deseti kilometrů

Protiponorkové Poseidony mohou vypouštět okřídlená torpéda z větších výšek. Až z deseti kilometrů

** Námořnictvo USA nedávno oznámilo, že jejich letouny Poseidon mají k dispozici novou zásadní technologii ** Jde o kit s označením Air Launch Accessory (ALA) ** Ten zajistí přeměnu torpéda Mk. 54 na mnohem univerzálnější zbraň s dalekým dosahem

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenství
Nejlepší hororové hry pro PC a konzole. Nejvíce straší Resident Evil, Alien a F.E.A.R.

Nejlepší hororové hry pro PC a konzole. Nejvíce straší Resident Evil, Alien a F.E.A.R.

Horory patří dlouhodobě mezi jedny z nejpopulárnějších žánrů. I ony však prošly obměnou a my se podíváme, jaké nejlepší kousky si můžeme zahrát s odstupem času.

Martin Nahodil
HororTéma