Fotky Google dostaly nový editor se strojovým učením. Pixelům přibude i nasvícení portrétu

8. října 2020
TWEET SDÍLET

Aplikace Fotky Google se neustále vylepšuje o nové funkce a s příchodem telefonů Pixel 4a 5G a Pixel 5 bylo zřejmé, že se nějakých těch novinek zase dočkáme. Předpokládalo se však, že budou dostupné výhradně pro nová zařízení. Strojové učení však přichází ke všem uživatelům.

Po rozkliknutí fotografie v aplikaci máte na výběr několik možností. Pokud zvolíte tu druhou, tedy tu s ikonou posuvníků, můžete ji editovat. Na první pohled to může vypadat, že Google prostředí spíše znepřehlednil. Jeho cíl byl ale především takový, aby se editace zpřesnila a zrychlila. Dříve jste měli jako první volbu filtrů, ta se nyní změnila na doporučené návrhy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Podoba starého prostředí, kde se vám hned v úvodu zobrazí nabídka filtrů.

Dle typu fotografie a výkonu vašeho telefonu tak můžete nechat upravit fotografii automaticky a především chytře. Samo strojové učení totiž pozná, co by snímku slušelo nejvíce a takovou úpravu vám nabídne. Může to být nejen obyčejné vylepšení barev, ale i převedení části snímku na černobílý atd.

Posuvníky jsou ty tam. Místo rozklikávání nabídek Světla a Barvy nyní v prostředí najdete klasický pás ikon, po jejich výběru editujete danou nabídku, obvykle na stupnici od 0 do 100. Samozřejmě nechybí ani možnost ořezu, stejně jako filtry, které se však přesunuly až nakonec řazení. Nabídka Více vám pak už jen umožní odeslat snímek do jiné aplikace nebo jej anotovat.

Tyto změny tedy přišly všem uživatelům aplikace Fotky Google na platformě Android. I když ale máte aplikaci aktuální, chvíli trvá, než se vám prostředí přepne. Pokud jej tedy ještě nevidíte, nezoufejte. Pokud vlastníte telefon Google Pixel můžete se těšit na Portrétní světlo. Tato funkce je také závislá na strojovém učení a umožňuje uživateli měnit na portrétových fotografiích polohu světelného zdroje.

Nejedná se tedy o editaci prostou jako na platformě iOS, kde máte na výběr několik pevně daných nasvícení, kterým jen nastavujete intenzitu. Zde můžete prstem přejíždět po snímku a tím měnit, odkud má světlo vycházet. Nastavení intenzity je i zde samozřejmostí. Tato funkce je zatím exkluzivní pro Pixel 4a 5G a Pixel 5, ale později se podívá i na starší zařízení společnosti Google, ostatní mají zatím smůlu.

Kdybyste se pak divili, že vaše selfie snímky už nejsou tak parádní, jako dříve, tak vězte, že Google vypíná jejich automatické vylepšení. Zatím tedy jen na novinkových telefonech. Společnost totiž provedla několik studií a hovořila s odborníky na děti a duševní zdraví z celého světa a zjistila, že když si nejste vědomi toho, že fotoaparát nebo fotografická aplikace použila filtr, mohou takové výsledky negativně ovlivnit vaši duševní pohodu. To samozřejmě proto, že výsledky vypadají lépe než skutečnost. Tyto výchozí filtry totiž mohou nastavit standard krásy, s nímž se někteří lidé porovnávají.

Veškeré retuše obličeje jsou tak ve výchozím nastavení vypnuté. Google navíc chce ovlivnit i své partnery, aby jej následovali. Jedním z nich je např. i Snapchat, který už má ve výchozím nastavení všechny filtry také vypnuté.

Témata článku: Fotografický software, Fotoaparáty, Fotomobily, Fotoaplikace, Android, Fotky Google


Komunita opět vyhrabala pár detailů o nadcházející sbírce GTA Trilogy

Komunita opět vyhrabala pár detailů o nadcházející sbírce GTA Trilogy

Rockstar je zatím na informace velmi shovívaný, datamineři ale nespí.

Michal Maliarov
Rockstar GamesGTAAkce
Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

Velký špatný. Windows 11 mohou snižovat výkon PC až o čtvrtinu. Hlavně kvůli bezpečnosti

** Výkon PC je ve Windows 11 nižší než ve Windows 10 ** Důvodem jsou chybějící optimalizace pro AMD a nový typ ochrany ** Realita je ale ještě trochu složitější

Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10IntelAMD
Kultovní Splinter Cell se vrací, Ubisoft konečně dává pokračování zelenou

Kultovní Splinter Cell se vrací, Ubisoft konečně dává pokračování zelenou

Po téměř deseti letech se Sam Fisher vrátí na naše obrazovky.

Michal Maliarov
UbisoftAkce
Recenze mobilu Apple iPhone 13 Pro. Drobné, ale důležité vylepšení skvělého telefonu

Recenze mobilu Apple iPhone 13 Pro. Drobné, ale důležité vylepšení skvělého telefonu

** Výdrž na baterii skutečně poskočila a ne zrovna o málo ** 120Hz dynamická obnovovací frekvence je super ** Stále je to ten stejný iPhone, jen zase o kousek lepší

Jakub Michlovský
Vlajková loďRecenze
Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Pokud potřebujete s někým sdílet informaci o tom, kde se aktuálně nalézáte, pak můžete využít řadu různých řešení. Některá načrtneme v tomto článku.

Karel KiliánJakub Michlovský
Mobilní aplikace