Naprosto výjimečně, na druhou stranu zaslouženě, se tentokrát k ocenění Fotografie týdne probojoval snímek z kategorie Portrét. Na černobílé fotografii pana Štěpána Páťala zaujme hned několik aspektů: zajímavá kompozice, výraz hudebníka, stín přes jeho tvář i hloubka ostrosti snímku.
Autor vítězného snímku Trombónista se ptá uživatelů naší galerie, co si o stínu přes obličej hráče, který vznikl odrazem nástroje, myslí. Jedna ze čtenářek na jeho dotaz reaguje: „Stín mi přijde naprosto na místě a přirozený.“ A nejen to. Fotografie se díky němu stává náhle poutavější, neboť stín více přitahuje pozornost na oči trombónisty a podtrhuje jeho výraz.

Štěpán Páťal: Trombónista
Kliknutím na fotografii se můžete zapojit do diskuse
Hrátky s hloubkou ostrosti jsou již osvědčeným fotografickým trikem, v tomto konkrétním případě se však jedná o zajímavé využití hudebního nástroje současně jako kulisy i jako předmětu charakterizujícího portrétovanou osobu.
Zbývá již jen dodat, že fotografie byla, jak uvádí autor, pořízena přístrojem Nikon D70 a objektivem Nikkor 70-300 mm. Výherci gratulujeme a přejeme dostatek dobrého světla i v roce 2005.