Foťák, video, MP3 přehrávač, diktafon: Minox MobiDV

Německá firma Minox ohlásila nové multimediální zařízení MobiDV kapesních rozměrů, které funguje současně jako digitální fotoaparát, videokamera, MP3 přehrávač a diktafon.

Přístroj je vybaven čtyřmegapixelovým CMOS snímačem, bohužel však pouze objektivem s fixním fokusem (a světelností F3,5), který dokáže zaostřit až ze vzdálenosti 80 cm. Přestože postrádá optický zoom, disponuje alespoň 4× zoomem digitálním.

Minox MobiDV podporuje formáty JPEG, MPEG4, WAV a MP3. Rozlišení sekvencí 640 × 480 px by mohlo videonadšence oslovit, přestože jsou pořizovány pouze při frekvenci 15 sn./s. Hudbu (nebo zvukové poznámky) lze přehrávat v intervalu 2 hodiny, což se zdá být velice málo. Přístroj pravděpodobně bude vykazovat velkou spotřebu energie.

Uživatel si podle tiskové zprávy bude moci při fotografování a pořizování videa vybrat z pětistupňové nabídky vyvážení bílé, nastavit lze také korekci expozice ±1,5 EV v krocích po 1/3 EV, citlivost snímače je však automatická.

Klepněte pro větší obrázek
Multifunkční tělo má displej s úhlopříčkou 38 mm.
Váží včetně karty a baterií pouhých 87 gramů, dosahuje rozměrů 103 mm a 62 mm a je štíhlé 16 mm

MobiDV napájí Li-Ion akumulátor, který je ekvivalentní baterii používané v mobilním telefonu Nokia 7210. Data ukládá na SD/MMC paměťové karty, zajímavé je, že jedna o kapacitě 128 MB bude také součástí balení, čímž možná naroste koncová cena. Přenos dat do počítače může probíhat cestou USB kabelu, přístroj však využívá pouze rozhraní USB 1.1.

Přístroj bude poprvé představen na letošním veletrhu PMA

 

 

 


 


Studio, zodpovědné za hru Gears Tactics chystá zbrusu novou sci-fi značku

Studio, zodpovědné za hru Gears Tactics chystá zbrusu novou sci-fi značku

Po úspěchu skvělé strategie ze světa Gears se Splash Damage chystá na svůj další projekt.

Michal Maliarov
Byznys
Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Téměř dvě dekády jsme čekali na to, než se Nintendo vrátí k původnímu plošinovkovému pojetí Metroidu. Dread navazuje tam, kde Fusion skončil a pro fanoušky žánru je bezesporu povinností.

Martin Nahodil
Metroid DreadNintendo SwitchRecenze
Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

Nové MacBooky Pro jsou neuvěřitelné stroje! Ale za jednu vadu na kráse to Apple schytá...

** Apple představil dvě nové řady MacBooků Pro ve velikostech 14 a 16 palců ** Lákadlem jsou hlavně nové vlastní čipy M1 Pro a M1 Max s extrémním výkonem ** Displeje mají poprvé „notch“

Karel Javůrek
ČipyMacBookApple