Foťák, video, MP3 přehrávač, diktafon: Minox MobiDV

Německá firma Minox ohlásila nové multimediální zařízení MobiDV kapesních rozměrů, které funguje současně jako digitální fotoaparát, videokamera, MP3 přehrávač a diktafon.

Přístroj je vybaven čtyřmegapixelovým CMOS snímačem, bohužel však pouze objektivem s fixním fokusem (a světelností F3,5), který dokáže zaostřit až ze vzdálenosti 80 cm. Přestože postrádá optický zoom, disponuje alespoň 4× zoomem digitálním.

Minox MobiDV podporuje formáty JPEG, MPEG4, WAV a MP3. Rozlišení sekvencí 640 × 480 px by mohlo videonadšence oslovit, přestože jsou pořizovány pouze při frekvenci 15 sn./s. Hudbu (nebo zvukové poznámky) lze přehrávat v intervalu 2 hodiny, což se zdá být velice málo. Přístroj pravděpodobně bude vykazovat velkou spotřebu energie.

Uživatel si podle tiskové zprávy bude moci při fotografování a pořizování videa vybrat z pětistupňové nabídky vyvážení bílé, nastavit lze také korekci expozice ±1,5 EV v krocích po 1/3 EV, citlivost snímače je však automatická.


Multifunkční tělo má displej s úhlopříčkou 38 mm.
Váží včetně karty a baterií pouhých 87 gramů, dosahuje rozměrů 103 mm a 62 mm a je štíhlé 16 mm

MobiDV napájí Li-Ion akumulátor, který je ekvivalentní baterii používané v mobilním telefonu Nokia 7210. Data ukládá na SD/MMC paměťové karty, zajímavé je, že jedna o kapacitě 128 MB bude také součástí balení, čímž možná naroste koncová cena. Přenos dat do počítače může probíhat cestou USB kabelu, přístroj však využívá pouze rozhraní USB 1.1.

Přístroj bude poprvé představen na letošním veletrhu PMA

 

 

 


 

Určitě si přečtěte

Články odjinud