Foť, nabíjej a tiskni

8. července 2005
TWEET SDÍLET

Firma Hewlett-Packard uvádí na trh fotografický „komplet“ s označením HP Photosmart 422 Portable Photo Studio. Nejedná se samozřejmě o plnohodnotné přenosné fotografické studio, ale o set složený ze dvou produktů: digitálního fotoaparátu HP Photosmart M415 a přenosné fototiskárny vestavěné v dobíjecím doku. Doporučená cena tohoto kompletu na anglickém trhu by měla být kolem deseti tisíc korun českých (250 £).

Mezi výhody tohoto setu bude především patřit přijatelná cena, vysoká mobilnost a bezproblémová spolupráce jednotlivých zařízení. Fototiskárna produkuje fotografie o velikosti 10 × 15 cm nebo 10 × 30 cm panorama, barevnou náplň je možné nahradit černobílou. Dodávaný akumulátor by měl zaručit tisk minimálně 75 fotografií.

Digitální fotoaparát HP Photosmart M415 je osazen snímacím čipem s rozlišením pětimegapixelů. Dále disponuje trojnásobným optickým transfokátorem což spolu s osminásobným digitálním přiblížením dává celkové 24 násobné přiblížení. Po vložení fotoaparátu do dokovací stanice a výběru, ořezu nebo zvětšení snímků lze ihned přejít k samotnému tisku. Současně dochází k dobíjení akumulátoru ve fotoaparátu.

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos