Foť, nabíjej a tiskni

8. července 2005
TWEET SDÍLET

Firma Hewlett-Packard uvádí na trh fotografický „komplet“ s označením HP Photosmart 422 Portable Photo Studio. Nejedná se samozřejmě o plnohodnotné přenosné fotografické studio, ale o set složený ze dvou produktů: digitálního fotoaparátu HP Photosmart M415 a přenosné fototiskárny vestavěné v dobíjecím doku. Doporučená cena tohoto kompletu na anglickém trhu by měla být kolem deseti tisíc korun českých (250 £).

Mezi výhody tohoto setu bude především patřit přijatelná cena, vysoká mobilnost a bezproblémová spolupráce jednotlivých zařízení. Fototiskárna produkuje fotografie o velikosti 10 × 15 cm nebo 10 × 30 cm panorama, barevnou náplň je možné nahradit černobílou. Dodávaný akumulátor by měl zaručit tisk minimálně 75 fotografií.

Digitální fotoaparát HP Photosmart M415 je osazen snímacím čipem s rozlišením pětimegapixelů. Dále disponuje trojnásobným optickým transfokátorem což spolu s osminásobným digitálním přiblížením dává celkové 24 násobné přiblížení. Po vložení fotoaparátu do dokovací stanice a výběru, ořezu nebo zvětšení snímků lze ihned přejít k samotnému tisku. Současně dochází k dobíjení akumulátoru ve fotoaparátu.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm