FinePix T300 – nejtenčí fotoaparát s 10-násobným optickým zoomem

Vysoce kvalitní fotografie se stává dostupnější díky uvedení nového fotoaparátu FinePix T300. Jeden ze dvou modelů řady T (T300) představuje ideální řešení pro ty, kteří chtějí koupit snadno ovladatelný, výborně vybavený nejtenčí kompaktní fotoaparát na světě a zároveň nehledají nejlevnější model. T300 nabízí nejnovější specifikace, které nemají konkurenci, ve spojení hight-end řadou FUJIFILM.

Vysoké rozlišení a široký obsah zoomu

S impozantním rozlišením 14 megapixelů, přináší FinePix T300 možnost tvorby fotografií a jejich následný tisk na formát A3 bez jakékoli další softwarové úpravy velikosti fotky. Nemálo působivý je i 10-násobný optický zoom pokrývající 28-280mm (ekvivalent kinofilmu 35mm). Tato výkonná kombinace funkcí dává uživateli možnost v daném okamžiku zachytit kvalitní velký obraz ať už širokoúhlý snímek krajiny, tak krátce střižený portrét.

Kromě 10-násobného zoomu je T300 vybaven i systémem vysoké CCD stabilizace obrazu (CIS), který pomáhá eliminovat chvění obrazu a tím přináší vysokou kvalitu fotografií v nejrůznějších světelných podmínkách. CIS začne automaticky pracovat při jakémkoli pohybu rukou. T300 dává tímto svému uživateli větší volnost při focení, bez nutnosti použití stativu. Díky CISu, který pracuje na pozadí, můžete zachytit ostré barevné scény i noční portrét. Dalším plus je velmi nízká světelnost při maximální citlivosti ISO3200.

Snadno použitelný model s nadstandardními funkcemi

Mnozí fotografové chtějí, aby fotografování bylo zážitkem a to T300 díky jednoduchosti ovládání splňuje. Ale nemyslete si, že je to jen tak obyčejný fotoaparát. FinePix T300 má v rukávu hned několik technologických triků jako například:

 • FOTOKNIHA – výběr fotek, poslání do sběrny, čekání, vyzvednutí – to vše je časově náročné a výsledek nejasný. Už nikdy více! Funkce FOTOKNIHA vám umožní vybrat fotografie a vytvořit fotoknihu, kterou si můžete prohlédnout na LCD displeji přímo ve vašem fotoaparátu.
 • MOTION PANORAMA – každý se rád podívá na panoramatický snímek, ale ne každý rád tráví čas úpravou a spojením několika snímků na PC. Tato funkce to udělá za vás. Stačí jen stisknout spoušť a vytvořit 3 snímky, které se automaticky spojí v panoramatickou fotografii. Zachytit panoramatický snímek nebylo nikdy tak snadné.
 • ROZPOZNÁNÍ OBLIČEJE – skvělá funkce pro ty, kteří rádi fotí portréty. Jakmile pořídíte snímek, můžete uložit fotografii i se jménem osoby, která je na tomto snímku zachycena. Tím bude snazší i pozdější hledání fotografií s touto osobou, poněvadž pokud použijete funkci Image search, najdete podle jména všechny fotografie na kterých se zadaná osoba nachází.
 • HD VIDEO – tato funkce vám umožní zachytit video záznam v HD rozlišení 720p.

Velký LCD displej s vysokým rozlišením

Kompaktní rozměry nemají žádný vliv na velikost displeje, který měří 3 palce (230.000 bodů).

Tenký fotoaparát, který se snadno vejde do kapsy

Těžký a objemný fotoaparát je ta poslední věc, kterou potřebuje při svých cestách. FinePix T300 se dá, díky svým rozměrům 28,1mm x 97mm, velmi snadno uložit do tašky nebo schovat v kapse.A co více? Tento fotoaparát je dostupný v pěti barvách, takže si každý vybere.

Rodina kompaktů

FinePix T300 je jen jeden ze dvou modelů řady T.FinePix T200 je druhým modelem této řady, který sdílí mnoho stejných vlastností jako T300, ale je levnější. Jedním ze zásadních rozdílů je velikost LCD displeje. T200 disponuje pouze 2,7 palcovým LCD displejem (230.000 bodů).

Základní vlastnosti fotoaparátů FUJIFILM FinePix T300/T200

 • 14 megapixelů
 • 10-násobný optický zoom pokrývající 28‐280mm (ekvivalent kinofilmu 35mm)
 • 3 palcový LCD displej (230.000 bodů)*
 • CCD obrazová stabilizace
 • Rozpoznání obličeje a vyhledávání fotografií
 • Maximální citlivost snímku ISO 3200
 • Tenký fotoaparát v různorodém barevném provedení (5 barev)
 • Fotokniha
 • Panorama

*T200 má LCD displej o velikosti2,7 palců (230.000 bodů)

Určitě si přečtěte

Články odjinud