FinePix HS20 EXR – všechno v jednom nyní ještě lepší.

20. ledna 2011

Nový FinePix HS20 EXR je vysoce inovativní, univerzální a ještě mnohem více. Navazuje na velmi úspěšný model FinePix HS10, tento nejnovější přírůstek do řady fotoaparátů Fujifilm představuje dokonalé řešení pro fotografy, kteří chtějí vlastnosti a kvality obrazu jako ze zrcadlovek bez těžkých brašen s objektivy, či velkých finančních nákladů na ně. HS20 EXR se vyznačuje zbrusu novým EXR snímačem CMOS, vysokorychlostním sériovým snímáním, vylepšené uživatelským rozhraním, univerzálními video funkcemi, rozlišením 16 miliony pixelů a objektivem s 30-násobným zoomem s pokročilou technologií anti-blur.

Oceněná technologie snímače EXR dohromady se snímačem CMOS BSI – průlomový posun do budoucna

Vysoká citlivost
- u běžných provedení snímače světlo musí projít vrstvou vedení před tím, než dopadne na fotodiody. Tím se sníží množství světla dopadajícího na snímač. Ovšem BSI snímač se zadním poosvětlením výrazně snižuje ztráty dopadajícího světla a tím je fotografování kvalitní i za špatných světelných podmínek.


Vysoká rychlost
- Díky nově vyvinutému EXR procesoru a BSI CMOS snímači je zvýšena rychlost přenosu dat a čtení souborů.

Inteligentní procesor

 • Fotoaparát nyní rozpozná 27 scén včetně modré oblohy (nebe), zelené listy (zeleň), západy slunce, či scény se zadním podsvícením. Pro každou scénu fotoaparát automaticky zajistí perfektní nastavení autofokusu, expozice, vyvážení bílé či blesku pro vysokou kvalitu snímku.
 • EXR procesor má také schopnost snížitfialové lemování u tmavých předmětů proti světlu pozadí a zlepšuje rozlišení v rozích snímku pro rovnoměrnější ostrost obrazu.
 • Snad nejviditelnější prospěch EXR procesoru je však nové bohaté uživatelské rozhraní grafiky, které výrazně zvyšuje vzhled menu. 
 • Pro uživatele, kteří se snaží najít snímky na paměťové kartě s vysokou kapacitou, se zásadně zvyšuje rychlost vyhledávání snímků a videí pomocí funkce Photobook Assist.


EXR-Array technologie
Tato technologie EXR zajišťuje ještě větší všestrannost fotoaparátu tím, že mění své chování v závislosti na světelných podmínkách. Uživatelé si mohou nechat nastavený Auto EXR režim, kdy si fotoaparát zvolí správné nastavení sám, nebo vybrat ze tří ručně vybrané možnosti:

 • RežimResolution Priority by měla být zvolena, když potřebujete výjimečnou kvalitu snímku. FinePix HS20 EXR využívá plných 16 MPixpro obrázky, které lze vytisknout na formát A3 přímo z fotoaparátu.
 • Režim High Sensitivity ISO & Low Noise je vhodný za špatných světelných podmínek, kdy kombinace s čidlem BSI přispívá k vynikajícím výsledkům – snímkům.
 • Konečně režim Dynamic Range Priority chytře kombinuje dva obrázky až na hodnotu 1600%. Toto usnadňuje práci s kontrastními scénami,jako je krajina letním dni, nebo portrét se zdrojem světla za objektem.
 • Díky mixu snímače a technologie zpracování u FinePix HS20 EXR, brilantní akční záběry jsou možné bez ohledu na to, jak rychle se objekt pohybuje. Při sériovém snímání (sport, příroda nebo jen pobíhající děti) lze využít několíka režimů sériového nsímání, např. 11 snímků za sekundu v rozlišení 8 MPix se zvukem. Když zohledníme zaměření AF za 0,16 s, je jasné že HS20 EXR splňuje parametry reportážního fotoaparátu.

Objektiv Fujinon vhodný pro široké využití
30tinásobnýzoom pokrývající ohniskovou vzdálenost od 24 do 720 mm (ekvivalent 35mm), FinePix HS20 EXR je opravdu připraven na cokoliv.  Mechanický (manuálně ovládaný) zoom je nyní ještě příjemnější na ovládání díky úpravě velikosti interního blesku. Zoomování v celém rozsahu lze provést rychle a přesně. Použití při delších ohniskových vzdálenostech může působit nechtěné chvění fotoaparátu, ale FinePix HS20 EXR je vybaven prvky, které toto eliminují. Za prvé, stabilizací snímače proti jakémukoliv pohybu rukou. Za druhé, citlivost je posílena funkcí Pixel Fusion – princip zkrácení času závěrky a za třetí funkcí "Advanced anti-blur" v režimu v EXR Auto.

Kvalitní video sekvence
FinePix HS20 EXR není jen kamera pro fotografování, ale také nabízí působivou úroveň video funkcí. Tím, že využívá technologii Pixel Fusion, stejně jako je tomu u statických snímků, ve špatných světelných podmínkách bez nutnosti dalšího osvětlení. Nyní můžete zachytit náladu západu slunce, interiéry či scény nočního safari ve statické i filmové podobě.
Tento fotoaparát může zachytit záběry v rozlišení 1920 x 1080 bodů při rychlosti 30 snímků za sekundu. Všestrannost je dále zvýšena díky High Speed filmu – v rozlišení 320 x 112 bodů zachytí neuvěřitelných 320 snímků za sekundu, nebo 640 x 480 pixelů na zachycení působivých 80 snímků za sekundu. Díky funkcím, jako je tato, může dokonce nejrychleji se pohybující objekt být zachycen a sledován v super-zpomaleně.
FinePix HS20 EXR ukládá záznam pomocí H.264 (MOV) ve formátu Full HDse stereo zvukem. Soubory ve formátu H.264 (MOV) jsou oproti AVI menší atím snažší operace s nimi a navíc jsou kompatibilní s celou řadou aplikací a webových stránek, takže je jednoduché pro vás sdílení videa prostřednictvím stránek jako je YouTube.

A vylepšení nekončí ...
Další vylepšení vychází ze zkušeností z úspěšného modelu HS10. Patří mezi ně lepší funkce Motion Panorama pro jednoduché, vysoce kvalitní 360° snímání obrazu, možnost dálkové spouště, režimy simulace filmu a kompatibilita s SDXC kartami, či kompatibilita s novými systémovými blesky EF-20 a EF-42.

Hlavní vlastnosti modelu FinePix HS20 EXR

 • Nový snímač EXR CMOS s rozlišením 16 MPix
 • 30x optický zoom 24‐720 mm (35 mm kinofilmu)
 • 3.0“ LCD s rozlišením 460.000 bodů a nová grafika menu
 • Technologie Advanced anti‐blur
 • 1600% dynamický rozsah
 • Plné rozlišení při sériovém snímání př rychlosti 8 sn./s
 • Nízká spotřeba baterií (až to 358 snímků na 4xAA alkalické baterie)
 • RAW formát
 • Full HD ve formátu H.264 (MOV)
 • Nový EXR Auto režim - 27 scén
 • Režim simulace filmu
 • Režim Quick start
 • Motion Panorama 360˚
 • Možnost externích systémových blesků
 • Sluneční clona již v balení
 • Funkce Photobook Assist

Témata článku: Tiskové zprávy


Horizon Forbidden West vás v novém traileru hlouběji zavrtá do příběhu

Horizon Forbidden West vás v novém traileru hlouběji zavrtá do příběhu

Nechybí ani screenshoty od vývojářů.

Radek Wunderlich
Horizon: Forbidden WestVideo
V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

** Oppo Find X3 Pro se může opřít o unikátní mikroskopický objektiv ** Nabízí až 60× hybridní přiblížení těch nejmenších detailů ** Je to jediný telefon, který umí nafotit sochy v uchu jehly...

Martin Chroust
MikroskopMakro objektiv
Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

** Letošní olympiáda může být pro samotné sportovce velkou hrozbou ** Mimo pandemie se musí obávat i o sledování na každém kroku ** Čína monitoruje internetový i mobilní provoz

Martin Chroust
ŠpionážSoukromíČína
Google spěchá se zprovozněním Android her ve Windows. Jaké budou minimální hardwarové požadavky?

Google spěchá se zprovozněním Android her ve Windows. Jaké budou minimální hardwarové požadavky?

** Google spustil betatestování služby Play Games ve Windows ** Konkurenci pro Amazon Appstore bude stačit Windows 10 ** Budete potřebovat 8jádrový procesor a alespoň 8GB RAM

Martin Chroust
Google PlayWindows
Recenze notebooku Asus ExpertBook B9. Ostrá zbraň pro ty nejnáročnější profesionály

Recenze notebooku Asus ExpertBook B9. Ostrá zbraň pro ty nejnáročnější profesionály

Asus cílí i na profesionální sféru a jeho ExpertBook B9 pak na pracovníky, kteří se vydávají na dlouhé cesty, na nichž chtějí být maximálně efektivní.

Antonín Trčálek
AsusTestyNotebooky
Recenze tabletu Huawei Matepad 11. Skvělý hardware není všechno

Recenze tabletu Huawei Matepad 11. Skvělý hardware není všechno

** Tablet se po hardwarové stránce opravdu povedl ** Vše je rychlé, zvuk je kvalitní a lákavá je i cena ** HarmonyOS od Androidu téměř nerozpoznáte, ale chybět budou Google služby

Martin Miksa
Huawei AppGalleryHarmony OSRecenze
Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Již v roce 2014 koupil Facebook jeden z nejoblíbenějších komunikátorů WhatsApp a uživatelé se začali oprávněně obávat o soukromí svých dat. Jak na tom jsou ostatní komunikační služby?

Jiří Kuruc
Pozor při volání na barevné linky. Hovor se může prodražit, i když máte neomezený tarif

Pozor při volání na barevné linky. Hovor se může prodražit, i když máte neomezený tarif

** Při volání na některé typy telefonních čísel bychom měli zpozornět ** Nejdráž nás mohou vyjít hovory na číslo začínající devítkou ** I zde jsou ale výjimky, tento článek udělá v barvách jasněji

Jan Láska
Barevné linkyÚčtováníČTÚ