Filmař vytvořil pomocí 3D tisku pořadače pro uložení a třídění akumulátorů

12. května 2020
TWEET SDÍLET

​Udržet si pořádek ve fotografické výbavě vyžaduje nejen disciplínu majitele, ale i adekvátní úložné prostory, kde může fotografická technika bezpečně spočívat. Výrobou příslušenství pro ukládání jednotlivých součástí výbavy se zabývá řada společností a trhu, a nabídka je tak velmi široká. Ovšem vždy se najde prostor pro vymýšlení dalších pomůcek a vychytávek, které fotografům usnadní život.

Klepněte pro větší obrázek

Do jednoho takového projektu se v důsledku poklesu zakázek během pandemie koronaviru pustil dokumentární filmař Tim Irwin. K natáčení dokumentů využívá zejména fotoaparáty, ve výbavě má proto řadu akumulátorů, jejichž dostatečná zásoba je při energeticky náročném filmování nezbytná. Problému jejich přehledného skladování se věnoval již v minulosti. Než vymyslel vlastní design, vyzkoušel několik internetových návodů, pokaždé však s neuspokojivým výsledkem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nakonec se Tim Irwin rozhodl vytvořit vlastní návrh, od prvního náčrtu po konečnou výrobu pomocí 3D tisku. Dle slov návrháře i výrobce v jedné osobě se jedná o odolnou, k bateriím šetrnou variantu, která (nejen) filmařům umožní efektivní organizaci baterií.

Klepněte pro větší obrázek

Ty lze v „kazetách“ se třemi až čtyřmi zásobníky bezpečně skladovat jak kontakty dolů, tak kontakty nahoru. Nabité akumulátory se ukládají kontakty směrem dolů, konstrukce pořadače je navržena tak, aby byly elektronické kontakty izolovány od okolí a nemohlo dojít ke zkratu. Dle polohy kontaktů může fotograf snadno rozlišit, které baterie jsou vybité. Jednoduché, a přitom funkční řešení.

Tim Irwin aktuálně nabízí pořadače Battery Mag na speciálních stránkách, a to ve verzích pro Canon/Panasonic/Pentax, baterie Sony NP-FW50 a NP-FW100 a Panasonic S1. Podle typu pořadače stojí od 9 do 14 USD.

Témata článku: Příslušenství, Technika


Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

** NASA dokončila sestavování rakety SLS pro misi Artemis 1 ** K prvnímu startu rakety by mohlo dojít v polovině února ** Raketa vynese loď Orion na dráhu kolem Měsíce

Petr Kubala
SLSArtemisMěsícRaketa
Apex Legends vás v nových záběrech z 11 sezóny vezme na tropický ostrov

Apex Legends vás v nových záběrech z 11 sezóny vezme na tropický ostrov

Po několika trailerech tu máme konečně i přímo záběry ze hry.

Michal Maliarov
Apex LegendsBattle RoyaleVideo
Jediná letošní mobilní novinka od Huawei. Nova 9 sází na líbivý design a svižné prostředí

Jediná letošní mobilní novinka od Huawei. Nova 9 sází na líbivý design a svižné prostředí

** Huawei představuje jedinou telefonní novinku tohoto roku ** Elegantní Nova 9 se chlubí hlavně vzhledem ** Na trhu to nebude mít snadné, čeká jej nejedna výzva

Jan Láska
Střední třídaPreview