Fair Price Music, bude prodávat hudbu, kapelám nabídne i crowdfunding

17. října 2013

Na český a slovenský trh vstoupil nový kanál na podporu hudby. Fair Price Music startuje v půli října, hudebníci díky této platformě dostanou svou muziku napřímo k fanouškům. Kromě prodeje hudby s minimálními poplatky nabízí Fair Price Music také fanouškovský crowdfunding a má navíc ambice expandovat do zahraničí a dostat tam i českou hudbu.

Fair Price Music nabízí hudebníkům možnost prodávat hudbu přímo bez dalších prostředníků. Prodávat se budou celá alba, hudebník si na portále Fair Price Music stanovuje cenu za své dílo sám. Faktická cena ale bude záviset na nakupujícím, který bude moci přispět i vyšší částkou.

„Naším hlavním cílem bylo vytvořit fanouškovský kanál pro podporu hudby a muzikantů. Hudebních supermarketů je dnes obrovské množství, stejně tak jako možností stáhnout hudbu zdarma. Tomu určitě nechceme konkurovat. V našem projektu jde prioritně o to, aby fanoušek mohl přímo podpořit svého oblíbeného interpreta. Nakupující proto mohou za album zaplatit i více, než si nastaví sama kapela, a také se mohou rozhodnout, zda transakční poplatky zaplatí sami nebo zda tyto půjdou na vrub kapely,“ říká Ondřej Novák z týmu Fair Price Music.

Fair Price Music nabízí také funkci Donate, tedy crowdfunding na podporu hudebních projektů – ať už nahrání desky nebo vybavení zkušebny. Po odečtení transakčních poplatků se z Donate dostane muzikantům plných 95 % financí.

Za projektem Fair Price Music stojí kromě muzikanta Ondřeje Nováka také další hudební fanda Tomáš Hofer, v devadesátých letech jeden ze zakladatelů antivirového AVG: „Máme připraveny další nápady, jak pomáhat kapelám a potěšit hudební fanoušky, a to nejen u nás a na Slovensku. V brzké době například chystáme další jazykové mutace portálu.“ Další plány tvůrčího týmu vysvětluje Ondra Novák, který sám hraje v kapele Gate Crasher: „Chceme spolupracovat i s kluby, nahrávacími studii, i dalšími s hudbou spojenými lidmi a organizacemi, vše s cílem pomoci kapelám a jejich muzice přesně podle našeho motta Hudba za to stojí.“

Specifikace portálu Fair Price Music:

  • Registrace zdarma
  • 90 % financí z čistých příjmů z prodeje hudby směřuje k autorům
  • 95 % financí z čistých příjmů z Donate směřuje k umělcům
  • Prodej celých alb
  • Podporované formáty: mp3, FLAC, ogg
  • Formy platby: platba kartou, přes PayPal účet, kreditem Fair Price Music

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Dlouho očekávaný nástupce oblíbené plnoformátové zrcadlovky Nikonu D750 těží z bezzrcadlovkového systému Z – nabídne detekci fáze na snímači i 4K video. Současně Nikon rozšiřuje nabídku světelných telezoomů.

17 Helena Vyplelová

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II: Poddajný, nenápadný a výkonný [test]

Canon EOS M6 II je pokročilá bezzrcadlovka, která by svými parametry mohla vyhovovat jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům. Co je na tom pravdy? Čtěte v našem testu.

9 Helena Vyplelová

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina