Fair Price Music, bude prodávat hudbu, kapelám nabídne i crowdfunding

17. října 2013

Na český a slovenský trh vstoupil nový kanál na podporu hudby. Fair Price Music startuje v půli října, hudebníci díky této platformě dostanou svou muziku napřímo k fanouškům. Kromě prodeje hudby s minimálními poplatky nabízí Fair Price Music také fanouškovský crowdfunding a má navíc ambice expandovat do zahraničí a dostat tam i českou hudbu.

Fair Price Music nabízí hudebníkům možnost prodávat hudbu přímo bez dalších prostředníků. Prodávat se budou celá alba, hudebník si na portále Fair Price Music stanovuje cenu za své dílo sám. Faktická cena ale bude záviset na nakupujícím, který bude moci přispět i vyšší částkou.

„Naším hlavním cílem bylo vytvořit fanouškovský kanál pro podporu hudby a muzikantů. Hudebních supermarketů je dnes obrovské množství, stejně tak jako možností stáhnout hudbu zdarma. Tomu určitě nechceme konkurovat. V našem projektu jde prioritně o to, aby fanoušek mohl přímo podpořit svého oblíbeného interpreta. Nakupující proto mohou za album zaplatit i více, než si nastaví sama kapela, a také se mohou rozhodnout, zda transakční poplatky zaplatí sami nebo zda tyto půjdou na vrub kapely,“ říká Ondřej Novák z týmu Fair Price Music.

Fair Price Music nabízí také funkci Donate, tedy crowdfunding na podporu hudebních projektů – ať už nahrání desky nebo vybavení zkušebny. Po odečtení transakčních poplatků se z Donate dostane muzikantům plných 95 % financí.

Za projektem Fair Price Music stojí kromě muzikanta Ondřeje Nováka také další hudební fanda Tomáš Hofer, v devadesátých letech jeden ze zakladatelů antivirového AVG: „Máme připraveny další nápady, jak pomáhat kapelám a potěšit hudební fanoušky, a to nejen u nás a na Slovensku. V brzké době například chystáme další jazykové mutace portálu.“ Další plány tvůrčího týmu vysvětluje Ondra Novák, který sám hraje v kapele Gate Crasher: „Chceme spolupracovat i s kluby, nahrávacími studii, i dalšími s hudbou spojenými lidmi a organizacemi, vše s cílem pomoci kapelám a jejich muzice přesně podle našeho motta Hudba za to stojí.“

Specifikace portálu Fair Price Music:

  • Registrace zdarma
  • 90 % financí z čistých příjmů z prodeje hudby směřuje k autorům
  • 95 % financí z čistých příjmů z Donate směřuje k umělcům
  • Prodej celých alb
  • Podporované formáty: mp3, FLAC, ogg
  • Formy platby: platba kartou, přes PayPal účet, kreditem Fair Price Music

Témata článku: Tiskové zprávy


Recenze filmu Venom 2: Carnage přichází. Nepoučení se z chyb jedničky provází souboj vetřelců

Recenze filmu Venom 2: Carnage přichází. Nepoučení se z chyb jedničky provází souboj vetřelců

Výměna na režisérské stoličce, kratší stopáž, ale stále stejné chyby v profilaci postav i tónu filmu.

Marek Čech
Recenze filmů
Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Téměř dvě dekády jsme čekali na to, než se Nintendo vrátí k původnímu plošinovkovému pojetí Metroidu. Dread navazuje tam, kde Fusion skončil a pro fanoušky žánru je bezesporu povinností.

Martin Nahodil
Metroid DreadNintendo SwitchRecenze
Týden mobilně: Smartphony nás mohou sledovat, i když jim to zakážeme. Co s tím?

Týden mobilně: Smartphony nás mohou sledovat, i když jim to zakážeme. Co s tím?

Jan LáskaMartin Miksa
Mobilní aplikaceTýden mobilněVideo
Sledujte start rakety Atlas 5 se sondou Lucy

Sledujte start rakety Atlas 5 se sondou Lucy

Jiří Černý
Vesmírné starty