Facebook umí nahrávat fotografie a videa přímo do Fotek Google

4. května 2020
TWEET SDÍLET

Pokud si chcete své fotografie a videa na Facebooku zálohovat nejen jejich stažením, ale i odesláním do cloudové služby, nově k tomu můžete využít Fotky Google (zdarma pro Android a iOS). Děje se tak v rámci spolupráce Data Transfer Project.

Ten má za cíl uživatelům on-line služeb usnadnit bezpečný a snadný přesun dat, aby mezi nimi mohli hladce přecházet. Zapojeny jsou do něho technologičtí giganti, jako Apple, Google, Microsoft, patří sem ale i Twitter a také Facebook. Projekt přenosu dat poskytuje knihovnu s otevřeným zdrojovým kódem, kterou může jakákoli služba použít ke spuštění a správě, pokud si ji uživatel vyžádá. Přenos je ale zabezpečený a šifrovaný.

Pokud už chcete svá data z Facebooku do Fotek Google přenést, můžete tak učinit klidně i na svých mobilních zařízeních. V aplikaci si rozklikněte nabídku tří linek a vyberte Nastavení. Zde sjeďte do sekce Vaše informace na Facebooku a zvolte nabídku Přeneste kopii svých fotek nebo videí.

Poté se přihlaste a vyberte cíl – jako jediná možnost se zde zatím zobrazují právě Fotky Google. Po dalším přihlášení udělte různá oprávnění a následně již jen stačí klepnout na Potvrdit přenos. Počítejte ale s tím, že čas přenosu je odvislý od množství vašich dat v síti. Pokud si chcete data stáhnout jen do vašeho zařízení, stačí zvolit nabídku Svoje data si taky můžete stáhnout přímo.

Témata článku: Fotky Google, Fotoaplikace, iOS, Android, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina