Facebook umí nahrávat fotografie a videa přímo do Fotek Google

4. května 2020
TWEET SDÍLET

Pokud si chcete své fotografie a videa na Facebooku zálohovat nejen jejich stažením, ale i odesláním do cloudové služby, nově k tomu můžete využít Fotky Google (zdarma pro Android a iOS). Děje se tak v rámci spolupráce Data Transfer Project.

Ten má za cíl uživatelům on-line služeb usnadnit bezpečný a snadný přesun dat, aby mezi nimi mohli hladce přecházet. Zapojeny jsou do něho technologičtí giganti, jako Apple, Google, Microsoft, patří sem ale i Twitter a také Facebook. Projekt přenosu dat poskytuje knihovnu s otevřeným zdrojovým kódem, kterou může jakákoli služba použít ke spuštění a správě, pokud si ji uživatel vyžádá. Přenos je ale zabezpečený a šifrovaný.

Pokud už chcete svá data z Facebooku do Fotek Google přenést, můžete tak učinit klidně i na svých mobilních zařízeních. V aplikaci si rozklikněte nabídku tří linek a vyberte Nastavení. Zde sjeďte do sekce Vaše informace na Facebooku a zvolte nabídku Přeneste kopii svých fotek nebo videí.

Poté se přihlaste a vyberte cíl – jako jediná možnost se zde zatím zobrazují právě Fotky Google. Po dalším přihlášení udělte různá oprávnění a následně již jen stačí klepnout na Potvrdit přenos. Počítejte ale s tím, že čas přenosu je odvislý od množství vašich dat v síti. Pokud si chcete data stáhnout jen do vašeho zařízení, stačí zvolit nabídku Svoje data si taky můžete stáhnout přímo.

Témata článku: Fotky Google, Fotoaplikace, iOS, Fotoslužby, Android

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software
Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

15 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zoner Photo StudioSoftware
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika