Facebook dává fotografům větší kontrolu nad svými snímky. Dotkne se to i Instagramu

26. září 2020
TWEET SDÍLET

Facebook oznámil novou funkci, která má tvůrcům poskytnout větší kontrolu nad jejich obsahem Tzv. Správce práv pro obrázky vychází ze stávajícího Správce práv, ale poskytuje větší kontrolu nad tím, kde jsou dané obrázky v rámci sítí Facebook a Instagram publikovány. 

„Chceme zajistit, aby byl Facebook bezpečným a důležitým místem ke sdílení obsahu. Proto chceme pomoci tvůrcům a vydavatelům, kteří mají rozsáhlý nebo rostoucí katalog obsahu, lépe kontrolovat, kdy, jak a kde je jejich obsah sdílen, a to nejen na Facebooku ale i Instagramu.“ Uvedl produktový manažer Facebooku Dave Axelgard.

Facebook totiž představil Rights Manager for Images, novou verzi Rights Manageru (Správce práv), která pracuje s technologií shody obrázků. Tento přizpůsobitelný nástroj se nachází na platformě Facebook Creator Studio, který je vytvořen pro autory tak, aby jim poskytl prvek kontroly nad jejich obsahem v sítích Facebook a Instagram. Funguje tak, že umožní přidat obsah, přičemž algoritmy prohledají obě sociální sítě a ukáží, pokud je na některé z nich již publikován.

Klepněte pro větší obrázek

Obsah nalezený na stránce nebo profilu jiného uživatele tak jde přímo odebrat, ale klidně mu jen přidat vlastní odkaz, pokud to může být pro autora přínosné. Nechybí ani různá nastavení a výjimky, které např. pracují s reklamou atd. Facebook poznamenává, že tento nástroj je rychlý a efektivní systém označování duševního vlastnictví, stejně jako poskytuje řešení porušování autorských práv.

 

Tato reakce také přímo vychází z kauzy kolem „vkládání“ příspěvků ze sociálních sítí, kterými lze snadno obejít poplatky za použité fotografie a další obsah. Pro přístup do Správce práv musí administrátoři stránek nejdříve odeslat Facebooku žádost. 

Témata článku: Fotoaplikace, Fotoslužby, Instagram


6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika