Facebook dává fotografům větší kontrolu nad svými snímky. Dotkne se to i Instagramu

Facebook dává fotografům větší kontrolu nad svými snímky. Dotkne se to i Instagramu

Facebook oznámil novou funkci, která má tvůrcům poskytnout větší kontrolu nad jejich obsahem Tzv. Správce práv pro obrázky vychází ze stávajícího Správce práv, ale poskytuje větší kontrolu nad tím, kde jsou dané obrázky v rámci sítí Facebook a Instagram publikovány. 

„Chceme zajistit, aby byl Facebook bezpečným a důležitým místem ke sdílení obsahu. Proto chceme pomoci tvůrcům a vydavatelům, kteří mají rozsáhlý nebo rostoucí katalog obsahu, lépe kontrolovat, kdy, jak a kde je jejich obsah sdílen, a to nejen na Facebooku ale i Instagramu.“ Uvedl produktový manažer Facebooku Dave Axelgard.

Facebook totiž představil Rights Manager for Images, novou verzi Rights Manageru (Správce práv), která pracuje s technologií shody obrázků. Tento přizpůsobitelný nástroj se nachází na platformě Facebook Creator Studio, který je vytvořen pro autory tak, aby jim poskytl prvek kontroly nad jejich obsahem v sítích Facebook a Instagram. Funguje tak, že umožní přidat obsah, přičemž algoritmy prohledají obě sociální sítě a ukáží, pokud je na některé z nich již publikován.

FB 2.jpg

Obsah nalezený na stránce nebo profilu jiného uživatele tak jde přímo odebrat, ale klidně mu jen přidat vlastní odkaz, pokud to může být pro autora přínosné. Nechybí ani různá nastavení a výjimky, které např. pracují s reklamou atd. Facebook poznamenává, že tento nástroj je rychlý a efektivní systém označování duševního vlastnictví, stejně jako poskytuje řešení porušování autorských práv.

 

Tato reakce také přímo vychází z kauzy kolem „vkládání“ příspěvků ze sociálních sítí, kterými lze snadno obejít poplatky za použité fotografie a další obsah. Pro přístup do Správce práv musí administrátoři stránek nejdříve odeslat Facebooku žádost. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud