Facebook dává fotografům větší kontrolu nad svými snímky. Dotkne se to i Instagramu

26. září 2020
TWEET SDÍLET
Facebook dává fotografům větší kontrolu nad svými snímky. Dotkne se to i Instagramu

Facebook oznámil novou funkci, která má tvůrcům poskytnout větší kontrolu nad jejich obsahem Tzv. Správce práv pro obrázky vychází ze stávajícího Správce práv, ale poskytuje větší kontrolu nad tím, kde jsou dané obrázky v rámci sítí Facebook a Instagram publikovány. 

„Chceme zajistit, aby byl Facebook bezpečným a důležitým místem ke sdílení obsahu. Proto chceme pomoci tvůrcům a vydavatelům, kteří mají rozsáhlý nebo rostoucí katalog obsahu, lépe kontrolovat, kdy, jak a kde je jejich obsah sdílen, a to nejen na Facebooku ale i Instagramu.“ Uvedl produktový manažer Facebooku Dave Axelgard.

Facebook totiž představil Rights Manager for Images, novou verzi Rights Manageru (Správce práv), která pracuje s technologií shody obrázků. Tento přizpůsobitelný nástroj se nachází na platformě Facebook Creator Studio, který je vytvořen pro autory tak, aby jim poskytl prvek kontroly nad jejich obsahem v sítích Facebook a Instagram. Funguje tak, že umožní přidat obsah, přičemž algoritmy prohledají obě sociální sítě a ukáží, pokud je na některé z nich již publikován.

Klepněte pro větší obrázek

Obsah nalezený na stránce nebo profilu jiného uživatele tak jde přímo odebrat, ale klidně mu jen přidat vlastní odkaz, pokud to může být pro autora přínosné. Nechybí ani různá nastavení a výjimky, které např. pracují s reklamou atd. Facebook poznamenává, že tento nástroj je rychlý a efektivní systém označování duševního vlastnictví, stejně jako poskytuje řešení porušování autorských práv.

 

Tato reakce také přímo vychází z kauzy kolem „vkládání“ příspěvků ze sociálních sítí, kterými lze snadno obejít poplatky za použité fotografie a další obsah. Pro přístup do Správce práv musí administrátoři stránek nejdříve odeslat Facebooku žádost. 

Témata článku: Fotoaplikace, Fotoslužby, Instagram


Hráli jsme Battlefield 2042. Moderní bojiště přináší dynamické přestřelky

Hráli jsme Battlefield 2042. Moderní bojiště přináší dynamické přestřelky

Nový Battlefield se opět vrací na moderní, mírně futuristické bojiště. Minulý víkend se konala veřejná beta, kterou jsme si nechtěli nechat ujít. Battlefield 2042 nás tam rozhodně bavil, ale ještě je třeba to trochu doladit.

Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSDojmy
Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

** EU chce od roku 2035 zakázat auta se spalovacími motory ** Kalifornie jde dál - od roku 2024 zakáže benzínové sekačky ** Prý v některých směrech znečišťují ovzduší více než auta

Karel Kilián
ZnečištěníZahradyUSA