Externí chlazení pro EOS R5/R6 je tu. Zatím však s neznámou účinností

26. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Již v době uvedení bezzrcadlovek EOS R5 a R6 se spekulovalo o možné výdrži při natáčení videa ve vysokém rozlišení. Řada uživatelů hlásila problém s přehříváním, čehož se chytilo několik testerů a vše vyzkoušeli na vlastní kůži.

Jedním z možných řešení tohoto problémů bylo použití externího chladícího modulu, který využívá aktivní ventilátor. S tímto nápadem přišla společnost Tilta, která vyrábí nejrůznější příslušenství pro fotografy a videografy.

Po více než roce od představení prvního konceptu, se konečně externí chladič dostal na trh. Design je velmi podobný, jako u prvotního návrhu a zahrnuje sedmilopatkový větrák, který je uložen nad hliníkovým pasivním chladičem, ke kterému je upevněn sendvič z několika tepelně vodivých materiálů.

Klepněte pro větší obrázek

Celý chladící systém se upevňuje pomocí stativové destičky s držákem (typ Arca Swiss) anebo pomocí rozměrnější klece pro fotoaparát. Pro pohon větráku je na chladiči USB-C konektor, ke kterému je možní připojit powerbanku. Jediným ovladačem je pak volič vysokých a nízkých otáček s vypínačem.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k uchycení je třeba používat aparát s vyklopeným displejem, pokud však chladič nepoužíváte, je možné jej odklopit dolů a displej otočit k tělu. Cena chladiče je 165 dolarů přímo v e-shopu výrobce.

Klepněte pro větší obrázek

Tilta bohužel uvádí pouze technické parametry ventilátoru, o kterém se dozvíme, že dosahuje maximálně 5000 otáček za minutu a jeho hlučnost nepřesahuje 30 dB. Jaká je však účinnost celého chlazení, respektive o jakou dobu prodlouží možnost záznamu videa nebo zkrátí dobu nutnou k ochlazení přístroje – to zůstává tajemstvím až do prvních recenzí.

Témata článku: Příslušenství, Bezzrcadlovky, Technika, Canon


Recenze videokonferenční streamovací kamery Panasonic AW-UE4WG

Recenze videokonferenční streamovací kamery Panasonic AW-UE4WG

Pokud vaše firma objevila efektivitu videokonferencí, není od věci zainvestovat do kvalitní výbavy. Začít můžete u kamery, která zprostředkuje obraz ve vysoké kvalitě.

Dan Peter
KameraWebkameraTesty
Světové recenze na adventuru Kena: Bridge of Spirits mluví o úspěchu

Světové recenze na adventuru Kena: Bridge of Spirits mluví o úspěchu

Jak se daří herní zatoulané Pixarovce?

Oto Schultz
Kena: Bridge of SpiritsAkční adventura
Sonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Sonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Původní hratelnost, vylepšená grafika a nějaké ty drobné změny navíc. Bude to však stačit?

Ladislav Novák
RecenzeArkády