Exkluzivně: Kufřík plný Samsungů

28. února 2007
TWEET SDÍLET

Podařilo se nám získat bližší informace o strategii Samsungu pro následující rok. V nabídce se objeví ještě několik nových modelů, které budou zaměřeny především na skupinu amatérských uživatelů. O tom koneckonců svědčí i série naposledy uvedených digitálů S830/S1030 a S850/1050.

Dočkáme se kompletně přepracovaného portfolia, které bude sestávat z jednoduchých kompaktů řady S, pokročilejší řada kompaktů s nadstandardními funkcemi pak ponese jméno L. Stávajívcí NV řada se bude dále rozšiřovat o nové – prémiové – fotoaparáty. Samozřejmostí je pak zachování multifunkční řady i, která prozatím nemá téměř žádnou konkurenci. Vrcholem portfolia pak budou digitální zrcadlovky Samsung.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k tomu, co již Samsung představil je velice pravděpodobné, že se můžeme těšit na další designové a především technologické výstřelky jak o je například model i7 s otočným a dotykovým displejem.

Druhou silnou zbraní by měla být nízká cena základních modelů, například cena modelu S850, který má šestinásobný optický zoom a rozlišení 8 Mpx by měla být kolem 6 000 Kč. Zbývá jen dodat, počkejme si na první testy, abychom zjistili, jaká že je obrazová kvalita.


20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
Jak na fotky ze surových RAW dat

Jak na fotky ze surových RAW dat

Obrazových formátů, které se používají v oblasti digitální fotografie není mnoho, v zásadě se můžeme setkat s nejběžnějším JPEGem, kterému sekunduje bezztrátový formát RAW. Pro jeho úpravu je však třeba speciální software.

Petr Březina
Fotoškola