Exilim EX-Z40: Rychlá elegance z dílny Casia

6. října 2004
TWEET SDÍLET
Exilim EX-Z40: Rychlá elegance z dílny Casia
Miniaturizace je nedílným rysem světa digitálních fotoaparátů a společnost Casio to jasně prezentuje v modelové řadě Exilim. Pokud přeskočíme nejmenší řadu Exilim Card, dostáváme se ke stylové řadě Exilim Zoom. Jak napovídá název, fotoaparát nabízí optický zoom, v tomto případě trojnásobný a nahrazuje svého předchůdce EX-Z4. Nutno dodat, že již před Photokinou představilo Casio další modely řady EX-Z, a to EX-Z50 a 55. Exilim EX-Z40 je však stále v nabídce.

Závěrem lze hodnotit přístroj pozitivně, jak z hlediska konstrukčního provedení, tak vlastní funkce fotoaparátu. Máme tu elegantní záznamník s dostatečným rozlišením, velkým rychlostním výkonem a funkcemi odpovídajícími vyšší kategorii jiných strojů. K dokonalosti jak použít tento klenot jako osobní deník přispívá ukládání snímků do struktury denního kalendáře, funkce diktafonu nebo možnost vytvoření zvukového komentáře k fotografiím.

Multimediální možnosti rozšiřuje funkce videokamery s audio stopou a s délkou záznamu závisející pouze na co se cítí vaše paměťová karta. Snímky si můžete prohlížet pomocí vestavěného kalendáře, jasně tak vidíte, co jste který den zachytili. Na závěr si z nich můžete vytvořit webovou stránku pomocí několika předdefinovaných vzorů. 


Klepněte pro větší obrázek plusy

Klepněte pro větší obrázek minusy

provozní rychlost

nepřesný optický hledáček

velký displej

malé rozlišení displeje

reálný histogram

šum při vyšších citlivostech


Zdroj: Fast, Říčany u Prahy
Kontakt: 323 204 111, www.fast-casio.cz
Cena: 13 999 Kč vč. DPH


 

Témata článku: Testy, Casio

Určitě si přečtěte

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

Fujifilm X-T30: Výkon ve stylovém kompaktním těle [test]

V dnešním testu se zaměříme na třetí generaci pokročilých APS-C bezzrcadlovek Fujifilmu. Model X-T30 sdílí podstatné vlastnosti s vlajkovou lodí systému Fujifilmem X-T3. Co vše fotoaparát zvládne a k čemu se hodí?

11 Helena Vyplelová