Epické fotografie japonského vulkánu

19. března 2013
TWEET SDÍLET

Německý fotograf Martin Rietze nedávno navštívil Japonsko s cílem vytvořit snímky tamního vulkánu. Stratovulkán Sakuradžima, nacházející se na japonském ostrovu Kjúšú, vysoký okolo jedenácti set metrů, vykazuje v letošním roce poměrně vysokou aktivitu.

Fotograf Martin Rietze nedávno navštívil okolí sopky, aby zachytil erupce na svých snímcích. Můžeme na nich vidět jak valící se dým z kráteru sopky, tak erupce lávy či dokonce blesky, když se přes vulkán prohnala bouře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Stratovulkán Sakuradžima, foto: Martin Rietze

Díky použití delších expozičních časů dokázal Martin zachytit vylétávající kusy žhavé lávy způsobem podobným tomu, jako bývají fotografovány ohňostroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stratovulkán Sakuradžima, foto: Martin Rietze

Celou sérií snímků pořízených během pětidenní návštěvy Japonska můžete najít v této galerii. Kromě sopek se německý fotograf zaměřuje také na fotografování jiných přírodních úkazů, mezi nimiž nechybí například polární záře. Jestliže vás podobné věci zajímají, určitě navštivte Rietzovy webové stránky

Témata článku: Reportáže

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

28 Petr Březina

7 zaručených tipů pro lepší makrofotografii

7 zaručených tipů pro lepší makrofotografii

Léto, čas dovolených a prázdnin, je ideálním obdobím pro objevování lidskému oku skrytých miniaturních světů, nejlépe s fotoaparátem na krku. Pokud se chystáte disciplínu makrofotografie vyzkoušet, máme pro vás několik užitečných rad.

4 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

34 Petr Březina