Elinchrom vydal aplikaci pro ovládání záblesků pomocí iOS zařízení

17. prosince 2020
TWEET SDÍLET

Aplikace Elinchrom (zdarma pro iOS) je dostupná pro zařízení iPhone a iPad od verze operačního systému iOS 11.1 a umožní vám mobilní zařízení spárovat s kompatibilními osvětlovacími jednotkami společnosti. Budete tak moci nezávisle ovládat blesky a zároveň získáte přehled o nastavení svého osvětlení.

A právě v tom je také velký benefit aplikace. Vlastní nastavení si totiž můžete uložit a následně je kdykoli jednoduše načíst, aniž byste všechny hodnoty museli volit znovu. Řešení má ale i své nevýhody. Ke komunikaci potřebuje ještě most – Elinchrome Bridge, který automaticky zpracovává korektnost synchronizace. Ta může probíhat až mezi 20 jednotkami na 20 frekvencích. Jeho cena je 119 EUR (cca 3 200 Kč) a přehled prodejců najdete na stránkách výrobce.

Klepněte pro větší obrázek
Seznam podporovaných světel s výčtem jejich možností.

Podpora světel Elinchrom je pak poměrně široká, protože začíná už u starších D-Lite RX a pokračuje až po nejnovější modely ELC 125/500. S nimi však můžete pracovat i z prostředí svého počítače s macOS nebo Windows, pro které vydala společnost aplikaci už na jaře letošního roku. Ta je zdarma a ke stažení ji najdete na webu Elinchrome.

Témata článku: Fotoaplikace, iPhone, Blesky a světla, iOS

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: portréty ulice

Fotografie týdne: portréty ulice

Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy
6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotografický software