EISA ocenila schopnosti společnosti Sony pěti cenami

18. srpna 2006
Udělení bezprecedentních pěti cen EISA pro Sony vyzdvihlo originální pojetí spotřebního hardwaru a softwaru této společnosti

Sdružení European Imaging and Sound Association (EISA) označilo Sony Europe za vítěze v pěti kategoriích produktů. Udělené ceny pokrývají široké spektrum nových myšlenek digitálního věku od konceptů produktového designu po koncepty streamování založené na internetových technologiích.

Způsoby využívání médií se vyvíjejí obrovskou rychlostí, takže pasivní sledování lineární televize na přijímači s malou obrazovkou a standardním rozlišením se co nevidět stane přežitkem. Provedení oceněných výrobků Sony počítá s tím, že pokročilí uživatelé jsou schopni vytvářet sofistikované sítě pro zachycování, ukládání a reprodukci digitálních médií. C

eny, které Sony získalo od EISA na rok 2006-2007, zahrnují kategorie evropský koncept streamování (Sony LocationFree TV, LF-PK1), evropský videoprojektor pro náročné (VPL-VW100), evropský LCD televizor (KDL-32V2000), evropský HDV camcorder (HDR-HC3E HDV Camcorder) a evropský spotřebitelský fotoaparát (DSLR-A100 Digital-SLR Camera).

„Žijeme v ohromně vzrušující době, kdy nás technika osvobozuje způsobem, jaký byl ještě před několika lety nepředstavitelný,“ komentoval udělení cen Fujio Nishida, prezident Sony Europe. „Už od počátků Walkmanu a PlayStation jsme v Sony nasávali průkopnický duch, který se teď projevuje v návrzích nových výrobků. Neobyčejně nás těší, že jsme získali tolik cen EISA, a to v tak různorodých skupinách produktů.“

Jak je u EISA tradicí, ceny jsou udělovány po zevrubném posuzování a debatě v rámci jednotlivých porot. „V Sony jsme si vědomi, kolik úsilí cenám věnuje porota, složená z mnoha předních novinářů a expertů v tomto oboru,“ pokračoval Fujio Nishida. „Tuto poctu přijímáme s velkou hrdostí, která nás zároveň zavazuje dále rozvíjet naše výrobky a poznání v zájmu spotřebitelů z celé Evropy.“ Ceny EISA za rok 2006 budou předány na zvláštním gala večeru 1. září 2006.

1 – VPL-VW100 Evropský videoprojektor pro náročné zákazníky: Plné HD rozlišení 1080 (1920 x 1080) dosažené využitím tří Sony SXRD™ panelů, které dají vyniknout více než šesti milionům přesně sbalených bodů zajišťujících ostrost a jasnost obrazu s kontrastním poměrem až 15 000:1 a čas odezvy 2,5 milisekundy.

Porota EISA své rozhodnutí komentovala takto: VPL-VW100 je přímo odvozen od skvělého projektoru QUALIA 004, jehož náročné pojetí v některých ohledech ještě zlepšuje, čímž posouvá hranice pravdivého, důsledně high definition obrazu za neuvěřitelně rozumnou cenu. Je založen na triu SXRD panelů nejnovější generace (každý s plným HD rozlišením 1920 x 1080 bodů), kombinuje vysoce specifickou celoskleněnou optiku s exkluzivní variabilní čočkou a xenonovou lampou, jež je vyhledávaná pro profesionální aplikace. V kombinaci s vyspělými obvody pro zpracování obrazu firmy Sony a sofistikovaným nastavovacím softwarem je VPL-VW100 mezníkem v domácí videoprojekci a představuje v současné době nejlepší domácí kino.

2 – KDL-32V2000 European LCD televizor: 32palcová vlajková loď značky LCD televizorů Sony BRAVIA. Plně HD Ready s integrovaným digitálním TV tunerem a vysoce výkonným LCD panelem a systémem tvorby živých barev Live Colour Creation. Televizor obsahuje HDMI výstup pro bezdotykové připojení rychle narůstajícího množství vybavení pracujícího ve vysokém rozlišení.

Komentář poroty EISA: „Koncepce Bravií od Sony otevřela této společnosti cestu zpět na výsluní světového trhu s LCD televizory. A na pohled krásná KDL-32V2000, vycházející z této koncepce, dokazuje, že nejde jen o marketingový tah, ale také o vyspělou technologii a kvalitu. Bravii Engine se daří efektivně potlačovat šum a je schopna vykreslovat detaily v tmavých částech obrazu. Navýšením barevné kalibrace a čtyřnásobným zvýšením počtu bodů se podařilo výrazně redukovat digitální artefakty. Vizuálním výsledkem je fantastická podívaná na jasně přijatelné cenové úrovni.

3 – HDR-HC3E European HDV Camcorder: První z nové generace Sony HDV Handycam. Významně vyšší kvalita a bohatost obrazu dosažená pomocí senzoru ClearVid CMOS a Enhanced Image Processor.

Komentář poroty EISA: „Vytvoření vlastního HD filmu nebylo pro videonadšence nikdy dostupnější, než se Sony HDR-HC3E, nejsvětlejším a nejmenším High Definitione video camcorderem na současném trhu. Nový senzor ClearVid CMOS a procesor Enhanced Image Processor zaručují profesionální úroveň ostrosti s realistickou kvalitou barev. Tlačítko Easy Handycam uspokojí začátečníky, zatímco rozhraní HDMI umožňuje tomuto camcorderu s rozlišením 1080i jednoduše sdílet kreativní obsah bez poškození obrazu a zvuku.

4 – DSLR-A100 European Consumer Camera – Historicky první D-SLR fotoaparát Sony vybavený 10megapixelovým senzorem CCD velikosti APS-C, integrálním Super SteadyShotem a inovovaným protiprachovým systémem. Více než 20 zaměnitelných čoček včetně prvotřídních čoček Carl Zeiss. Až 750 snímků na jedno nabití Sony Stamina Lithium-ion baterie.

Komentář poroty EISA: „S 10megapixelovým senzorem CCD se Sony a100 dostalo rázem na trh digitálních SLR. Má velmi užitečné funkce jako Super SteadyShot, (který redukuje otřesy fotoaparátu), a protiprachový systéme, které se uvede do chodu bezprostředně po vypnutí fotoaparátu. Díky zobrazovací technologii Bionz je nyní možné redukovat šum a zlepšit reprodukci barev a detailů. Fotoaparát má rovněž funkci Dynamic Range Optimizer, která umožňuje pořizovat lepší fotografie ze zadním osvětlením za nepříznivých světelných podmínek. Fotoaparát a100 je první z projektovaného systému Sony DSLR, který obsahuje velké množství příslušenství a více než 21 různých čoček.”

5 – LocationFree TV European Streaming Concept – Revoluční koncept Sony, který umožňuje uživatelům sledovat živé vysílání televize, opatřovat nahrané programy plavbackem a definovat budoucí vysílání z osobního počítače, laptopu nebo přenosné PlayStation (PSP). Díky bezdrátové technologii se můžete potulovat doma (a v zahradě), zatímco internet umožňuje zbývající vzdálené vlastnosti.

Komentář poroty EISA: „Užijte si svůj domácí audiovizuální systém virtuálně kdekoli na světě prostřednictvím širokopásmového připojení k internetu. Doma si prostě napojíte AV systém a internetovou přípojku do jednotky Location Free a systém se integruje do vaší domácí klasické nebo bezdrátové sítě a bude připraven streamovat audio a video obsah po celém vašem domě. Zároveň může Location Free dělat totéž prostřednictvím širokopásmového internetu. Svá média si můžete užívat prostřednictvím osobního počítače, laptopu, telefonu s podporou Wi-Fi, nebo PSP kdekoli ve světě. Jeden koncept streamování vám umožní použít Sony PSP ke sledování vašich domácích televizních programů prostřednictvím hot-spotu... kdekoli na světě. Navíc můžete přepínat programy, zastavovat přehrávání, nebo spouštět nahrávání na domácím zařízení pomocí vzdáleného ovladače na obrazovce. Kvalita zvuku a obrazu závisí na rychlosti internetového připojení, ale Location Free bude automaticky využívat nejvyšší momentálně dostupnou přenosovou rychlost.“

Témata článku: Sony, Tiskové zprávy


Herní dělo Asus ROG Phone 5s Pro uhrane výkonem i dvěma barevnými displeji

Herní dělo Asus ROG Phone 5s Pro uhrane výkonem i dvěma barevnými displeji

** Asus ROG Phone 5S pro je opět to nejlepší pro mobilní hráče ** Má dva barevné displeje a ještě vyšší výkon ** Za skvělý zážitek si ale připlatíte

Martin Miksa
ROGHerní mobilyVideo
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Recenze soundbaru Philips Fidelio B97/10: Elita s Dolby Atmos a zadními reproduktory

Recenze soundbaru Philips Fidelio B97/10: Elita s Dolby Atmos a zadními reproduktory

Testovaný krasavec Fidelio není žádný osekaný „fidlálista“. Nápisy na krabici a spodní straně lišty prozrazují vyšší ambice. Jaký však byl reálný projev námi testovaného zvukového systému? Posuďte sami v následujících řádcích.

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbaryPhilipsTestyDomácí kino
Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Epic Games kupuje stufio Harmonix, zodpovědné za sérii Rock Band

Epic Games kupuje stufio Harmonix, zodpovědné za sérii Rock Band

Rodina Epicu se rozšiřuje o další herní studio.

Michal Maliarov
Epic GamesByznys
Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone