DZOFILM Vespid Prime – nová šestice videoobjektivů s bajonetem PL a EF

DZOFILM Vespid Prime – nová šestice videoobjektivů s bajonetem PL a EF

Společně s uzavíráním obchodů a služeb a větším tlakem na práci z domu, se objevuje také zvýšená poptávka po zařízeních pro videoprodukci, a to jak na amatérské, tak i na profesionální úrovni.

Toho jsou si vědomi zejména výrobci objektivů, kteří přicházejí na trh s celou řadou objektivů určených pro videozáznam, ideálně ve vysokém rozlišení. Vzhledem k tomu, že takové objektivy obvykle nevyužívají automatické ostření, mohou firmy investovat více prostředků do kvalitnější optiky a dílenského zpracování.

Jednou z novinek v tomto směru je sada objektivů Vespid Prime od společnosti DZOFILM, která v současné chvíli čítá sedm objektivů s různým ohniskem a velmi podobnou a dobrou světelností.

25-EF.jpg

Všechny objektivy jsou dostupné s bajonetem EF nebo PL a díky tomu, že zvládnou vykreslit obrazové pole o průměru 46,5 mm, není problém je používat ani v kombinaci s plnoformátovými snímači.

Objektivy mají shodný průměr filtrového závitu a bez zajímavosti není ani použití irisové clony s celkem 16 (!) lamelami. řada Vespid zahrnuje následující modely: 25 mm, 35 mm, 50 mm, 75 mm, 100 mm a 125 mm se světelností T2,1 a makro objektiv 90 mm T2,8.

Specification-EN.jpeg

Objektivy mají kovovou konstrukci s velmi hladkým chodem otočných součástí. Clonový a ostřicí prstenec má výrazné žebrování (0,8 mm pitch) s jemným chodem v rozsahu 270° hmotnost se pak pohybuje v rozmezí 732 až 940 gramů, dle modelu.

Na trhu budou objektivy na přelomu listopadu a prosince za cenu 1249 USD, respektive 1499 USD v případě makroobjektivu. Zajímavá je také nabídka celého setu objektivů za 7799 USD v pevném kufru, nebo za 6499 USD, pokud se obejdete bez makroobjektivu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud