Dynax 7 Digital se ozývá

Firma Konica Minolta představila koncept své digitální zrcadlovky letos na PMA. Od té doby je ovšem ticho po pěšině a nejeden dosud věrný zákazník začíná být nervózní. Dnes byl zveřejněn rozhovor přímo z ředitelem vývojového centra v Japonsku.

Clemens Herbergr, marketingový manager Konica Minolta Europe, získal informace přímo od generálního ředitele japonského vývojového centra Keiichi Ishizuka. Zeptal se mimo jiné na to, jaké změny doprovázejí vývoj zrcadlovky od představení nefunkční makety na letošním PMA a na připravovanou novou řadu objektivů.

undefined


Digitální zrcadlovku Konica Minolta Dynax 7 jsme měli doposud příležitost spatřit pouze v podobě nefunkční makety

Celý rozhovor si můžete zobrazit v PDF.

Několik nejdůležitějších informací, které z rozhovoru vyplývají:
• K. Ishizuka předpokládá představení plně funkčního modelu v termínu, který se bude pohybovat zhruba ve stejném období jako Photokina 2004 (28. září – 3. října 2004). Uvedení na trh by nemělo přesáhnout konec letošního roku.
• Byla potvrzen původní záměr, že přístroj bude disponovat funkcí Anti-shake, podobně jako např. DiMAGE A2. U velkého CCD snímače bude docházet k výkyvům až 1 cm.
• Připravuje se nová řada objektivů, které by měly být zpětně kompatibilní i s kinofilmovými zrcadlovkami. S odlehčenými objektivy specielně pro APS-C formát se počítá spíše výhledově.
• Konica Minolta naznačila, že Dynax 7 Digital odstartuje v případě úspěchu celou novou modelovou řadu digitálních zrcadlovek.

Další, již dříve uveřejněné předběžné technické údaje, naleznete zde.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud