Dvě kreditky od Casia – převálcuje novinka starou gardu?

Dvě kreditky od Casia – převálcuje novinka starou gardu?

Řada stylových digitálů Exilim Card od Casia se v červnu rozšířila o další kousek. Novinka EX-S500 je oproti předchozí EX-S100 v lecčems vylepšena – může se pochlubit větším počtem megapixelů i rozsahem optického zoomu, větším LCD displejem, záznamem videa ve formátu MPEG-4 a dokonce stabilizátorem obrazu.


O tři čtvrtě roku novější fotoaparát se z hlediska rozměrů a designu pozměnil minimálně:
původních 88,5 × 57 × 16,7 mm u S100 (vlevo) se inovovalo na 90 × 59 × 16,1 mm


Zadní stěna nabízí díky promyšlenému rozmístění ovládacích prvků dostatečný prostor pro palec pravé ruky.
Optický hledáček není u stylového digitálu nutný

Víc než jen megapixely


Dobře vybavenou novinku Exilim Card EX-S500 si budete moci pořídit v jedné ze tří barevných variant: v bílé, šedé nebo oranžové

V noci jako ve dne


Fotografie a videosekvence se přenášejí do počítače opět pomocí rozhraní USB (tentokrát 2.0) přes standardně dodávanou dokovací stanici

Také provozní svižnost nebylo možné u předchozí S100 neocenit. Připomeňme si rychlostní parametry naměřené na digitálních stopkách:

  • první snímek 1,85 s
  • zpoždění - bez namáčknutí 0,13 s
  • zpoždění - s namáčknutím 0,04 s
  • ukládání-připravenost k dalšímu snímku 0,89 s

Předpokládáme, že tyto hodnoty budou u novinky srovnatelné, ne-li lepší.

Koupit či posečkat?

Stylové digitály jsou již delší dobu v módě. Kovem opláštěná novinka Exilim Card EX-S500 by mohla být pro své pětimegapixelové rozlišení snímacího čipu i funkční vybavení vyhledávaným modelem. Uvidíme, jak vysoko se vyšplhá její pořizovací cena, která u Casií bývá vysoká. Pokud se tak stane, budou někteří zájemci jistě chvíli setrvávat, až cena klesne. Určitě se dočkají. Výrobcem doporučená prodejní cena „es stovky“ byla v době uvedení fotoaparátu na trh téměř 14 000 Kč, kdežto dnes vám stačí necelých 7 tisíc.

Určitě si přečtěte

Články odjinud