Dvakrát digitální makro od Sigmy

Před nedávnem společnost Sigma ohlásila dva inovované makroobjektivy pro digitální SLR zrcadlovky.

Model Macro 105 mm F2.8 EX DG představuje nástupce legendární "stopětky" od Sigmy. Využívá jako první v řadě Sigmy novou konstrukci vnitřního zaostřování pomocí plovoucích čoček, která by měla eliminovat chromatickou vadu.
Ve spojení s digitální zrcadlovkou by měl být vzhledem k novým antireflexním vrstvám SML (Super Multi Layer) výrazně redukován odraz světla od snímače. Minimální zaostřovací vzdálenost je 31,2 cm.
Objektiv s průměrem 74 mm má stavební délku 95 mm při hmotnosti 450 g. Filtrový závit má průměr 55 mm, ale je možné použít i vnější okraj standardně dodávané sluneční clony. V tom případě ale budete potřebovat filtry se závitem 72 mm.

Objektiv Macro 50 mm F,2 EX DG disponuje stejně jako Macro 105 mm novými konstrukčními technologiemi. Minimální zaostřovací vzdálenost je 18,9 cm. Objektiv je ve všech směrech menší než předchozí typ: má průměr 71,4 mm, délku 64 mm a váží o 135 gramů méně.

Oba nové makroobjektivy od Sigmy umožňují snímky s maximálním zvětšením 1:1. Lze je samozřejmě použít i k běžnému focení. Objektivy jsou vyráběné s bajonetem Sigma, Canon, Konica Minolta, Nikon a Pentax.

Určitě si přečtěte

Články odjinud