Dva týdny DIGIareny – předvánoční shon

Dva týdny DIGIareny – předvánoční shon

DIGIfoto 11-12/2008 * K čemu je dobrý expoziční bracketing * Canon PowerShot A1000 IS * Videorecenze nového Alba

Tentokrát jsme pro vás připravili přehled článků za dva týdny.

Nejlepší portréty v galerii DIGIareny
Jak už jste mohli postřehnout, rozběhli jsme další kolo hodnocení uživatelských snímků ve fotogalerii DIGIareny. Desítka nejlepších snímků z kategorie portrét na vás čekala minulé pondělí.

foto: E1ko

Líbilose.cz: Nejlepší články týdne
Pravidelný přehled oblíbených článků DIGIareny v posledních sedmi dnech najdete jako vždy na serveru Líbilose.cz

Vychází nové DIGIfoto 11–12/2008
Nejnovější číslo 11-12/2008 DIGIfota nabízí na více než sto stránkách obvyklou směsici článků věnovaných testům testů, recenzí, rad, tipů a triků. Krom jiného je zde i reportáž z letošního ročníku Czech Press Phota nebo cestopis věnovaný Indii.

Nová kniha: Fotografujeme psy a jiná zvířata
Pokud rádi fotografujete svého domácího mazlíčka, určitě nepřehlédněte novou knihu nakladatelství Computer Press „Fotografujeme psy a jiná zvířata“. V knize najdete vše potřebné – jak zvolit techniku, jak nasvítit i jak se svým zvířecím miláčkem „mluvit“.

Na co dát pozor při koupi digitálu z bazaru
Pokud jste se rozhodli pořídit si svůj „nový“ fotoaparát z druhé ruky nebo z bazaru, nezapomeňte si pročíst tohle vlákno na našem diskuzním fóru. Dozvíte se, jaké nástrahy na vás mohou prodejci připravit a na co si máte dávat pozor.

Expoziční bracketing: zbytečnost nebo nutnost?
V dalším článku se Karel Horký pokusil osvětlit čtenářům, k čemu slouží expoziční bracketing a jak ho využít při fotografování.

Jak na dávku v Nikon Capture NX2?
V dalším vláknu diskuzního fóra se snaží jeden ze čtenářů vyřešit problém automatického nastavení míry odšumění snímku při dávkovém zpracování surových snímků.

DVD prezentace na několik kliknutí
Každý fotograf své snímky dříve nebo později někde prezentuje. Proč tedy nevyužít programu, který z vašich snímků udělá videoprezentaci?

Zajděte si pro plakát od Nikonu
Objektivy Nikkor jsou k dostání už celých pětasedmdesát let. Společnost Nikon u této příležitosti vydala sérii plakátů, která toto výročí připomíná.

Přehled cen digitálů – předvánoční míchání
V přehledu cen digitálních fotoaparátů za pětačtyřicátý týden tohoto roku začínají být cítit blížící se Vánoce. V přehledu se zdražovalo, zlevňovalo a najdete dokonce i několik novinek.

Za kulturou v pochmurném podzimu
Krátký přehled výstav fotografií v moravské metropoli jsme pro vás připravil v pátek čtrnáctého.

Adobe CS3 s 12% slevou
Společnost Adobe oznámila snížení ceny u vybraných balíků Adobe Creative Suite 3.3. Až do 24. listopadu můžete tyto balíky zakoupit až s 12% slevou.

Canon PowerShot A1000 IS: Do každé rodiny
Modelem PowerShot A1000 IS se Canon vrací k původnímu zaměření řady A – fotoaparáty pro začátečníky. Pojďme se podívat, jaký je.

Nejlepší reportáže na DIGIareně
Do dalšího týdne jsme se přehoupli s desítkou nejlepších reportážních snímků, které můžete najít ve fotogalerii DIGIareny.

honzj – „Pohlazení stoletého“

Jak fotí Nikon Coolpix P80
Lukáš Sieger zveřejnil na stránkách NikonClubu ČR vcelku vyčerpávající recenzi ultrazoomu Nikon Coolpix P80.

Rozšiřte si obzory s Bamboo
Pokud jste vlastníkem tabletu Wacom Bamboo, určitě si přečtěte následující článek. Představíme vám sedm aplikací, které vám zpříjemní práci s tímto tabletem.

Záplatujte Nikon P6000
Nikon vydal záplatu firmware pro kompakt P6000. Záplata by měla opravit chybné chování fotoaparátu při fotografování s předsádkou a chybnou signalizaci fotoaparátu v určitých nastaveních.

Video: elegantní fotoalbum do kabelky
Před nedávnem jsme vám letmo představili nový produkt z českých luhů a hájů s jednoduchým názvem Album. Tomáš Holčík se na nové Album podíval blíže a přichystal pro vás videoseznámení s touto elegantní novinkou.

Nová kniha: Inspirace (nejen) na Vánoce
Další kniha v nabídce Cpressu je zajímavá nejen námětem, ale i způsobem svého vzniku. Na vzniku knihy „Fotografujeme kreativně“ se totiž významnou měrou podíleli i samotní čtenáři a návštěvníci webu DIGIarena.cz

Stativ jako v bavlnce
Pouzdro či brašna na fotoaparát nebo objektiv není ničím novým pod sluncem. Už jste si ale koupili obal na stativ? A využijete jej?

Jak fotit keramiku?
Dalším zajímavým tématem v našem diskuzním fóru je fotografie keramiky, potažmo pak produktová fotografie. Jaké si pořídit vybavení a jak docílit co nejlepších výsledků?

Přehled cen digitálů – Canon zdražuje
Do přehledu cen tohoto týdne se i nadále promítá předvánoční zdražení. Mezi zlevněnými přístroji ale najdeme například zrcadlovky v nabídce Oehlingu.

Kruhový makroreflektor pro kompakty
Společnost Hama minulý týden představila kruhový makroreflektorek určený pro fotografování s kompakty a ultrazoomy.

Určitě si přečtěte

Články odjinud