Dva fotoaparáty Nikon získaly ocenění za design

Společnost Nikon Corporation oznámila, že kompaktní fotoaparát COOLPIX S1000pj a digitální zrcadlovka D5000 získaly cenu „red dot award: product design 2010“, kterou uděluje německá organizace Design Zentrum Nordhein Westfalen.

Cena „red dot award: design product“ má celosvětovou prestiž a je udělována produktům, které byly uvedeny na trh v posledních dvou letech a jsou ukázkou výjimečného designu z hlediska devíti aspektů, mezi které patří i inovativnost, funkčnost, ergonomie, ekologie a odolnost. Do soutěže o toto ocenění bylo přihlášeno celkem 4 252 produktů z 57 zemí. Vítězné produkty budou vystaveny od 6. července do 1. srpna 2010 v muzeu red dot design v bývalých dolech „Zeche Zollverein“ v německém Essenu. Více informací o ocenění „red dot design award“ najdete na stránkách http://en.red-dot.org/design.html.

Klepněte pro větší obrázek 

Stručně o Nikonu COOLPIX S1000pj

Klepněte pro větší obrázek 

Fotoaparát COOLPIX S1000pj (ohlášený v říjnu 2009) nabízí rozlišení 12,1 Mpx, objektiv NIKKOR s 5násobným zoomem a je prvním fotoaparátem na světě, který nabízí kompaktní projektor zabudovaný přímo v těle fotoaparátu. Je to výkonný fotoaparát, který podporuje snímání při vyšších citlivostech a využívá vestavěné funkce kompenzující chvění fotoaparátu. COOLPIX S1000pj se stal velmi populárním, neboť nabízí nový způsob využití digitálního fotoaparátu k projekci snímků na zeď nebo jinou plochu okamžitě po jejich pořízení a umožňuje tak bezprostředně sdílet snímky s ostatními členy rodiny nebo s přáteli.

Stručně o D5000

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát D5000 (uvedený v květnu 2009) je digitální zrcadlovkou formátu DX a je vybaven CMOS senzorem s rozlišením 12,3 Mpx. Jedná se o první digitální zrcadlovku značky Nikon s výklopným a natáčecím displejem, který umožňuje využít živý náhled pro snímání z různých úhlů. Fotoaparát má rovněž k dispozici funkci D-Movie pro nahrávání videa. K dispozici je 19 scénických režimů, které umožňují rychle a snadno pořídit snímky s přesnou reprodukcí fotografované scény. Fotoaparát D5000 je uživatelsky velmi přívětivý a díky moderním funkcím byl extrémně dobře přijat uživateli, kteří vyměnili kompaktní fotoaparát za svoji první zrcadlovku.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika
6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

Ve fotografii existuje řada kompozičních pravidel, jejichž poznání, či ovládnutí je prvním krokem k tvorbě působivých snímků. Z naší galerie jsme vybrali několik fotek, které s těmito principy pracují a mohou ostatním posloužit jako vodítko či inspirace.

3 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotoškola
V akci s Canonem RF 15–35 mm F2,8 L IS USM – Boj o ostrost

V akci s Canonem RF 15–35 mm F2,8 L IS USM – Boj o ostrost

Sám Canon jej označuje jako mimořádně ostrý, nejrychlejší širokáč a jeden ze tří základních profi objektivů pro systém EOS RF. Tak jsme se na něj rozhodli podívat podrobněji.

3 Filip Šťastný

Filip Šťastný
ObjektivyCanonTesty