Dva fotoaparáty Nikon získaly ocenění za design

Dva fotoaparáty Nikon získaly ocenění za design

Společnost Nikon Corporation oznámila, že kompaktní fotoaparát COOLPIX S1000pj a digitální zrcadlovka D5000 získaly cenu „red dot award: product design 2010“, kterou uděluje německá organizace Design Zentrum Nordhein Westfalen.

Cena „red dot award: design product“ má celosvětovou prestiž a je udělována produktům, které byly uvedeny na trh v posledních dvou letech a jsou ukázkou výjimečného designu z hlediska devíti aspektů, mezi které patří i inovativnost, funkčnost, ergonomie, ekologie a odolnost. Do soutěže o toto ocenění bylo přihlášeno celkem 4 252 produktů z 57 zemí. Vítězné produkty budou vystaveny od 6. července do 1. srpna 2010 v muzeu red dot design v bývalých dolech „Zeche Zollverein“ v německém Essenu. Více informací o ocenění „red dot design award“ najdete na stránkách http://en.red-dot.org/design.html.

rdda_win10.jpg 

Stručně o Nikonu COOLPIX S1000pj

4a9e97c7b345e5d882170000.jpg 

Fotoaparát COOLPIX S1000pj (ohlášený v říjnu 2009) nabízí rozlišení 12,1 Mpx, objektiv NIKKOR s 5násobným zoomem a je prvním fotoaparátem na světě, který nabízí kompaktní projektor zabudovaný přímo v těle fotoaparátu. Je to výkonný fotoaparát, který podporuje snímání při vyšších citlivostech a využívá vestavěné funkce kompenzující chvění fotoaparátu. COOLPIX S1000pj se stal velmi populárním, neboť nabízí nový způsob využití digitálního fotoaparátu k projekci snímků na zeď nebo jinou plochu okamžitě po jejich pořízení a umožňuje tak bezprostředně sdílet snímky s ostatními členy rodiny nebo s přáteli.

Stručně o D5000

15551473.jpg DIVA.jpg

Fotoaparát D5000 (uvedený v květnu 2009) je digitální zrcadlovkou formátu DX a je vybaven CMOS senzorem s rozlišením 12,3 Mpx. Jedná se o první digitální zrcadlovku značky Nikon s výklopným a natáčecím displejem, který umožňuje využít živý náhled pro snímání z různých úhlů. Fotoaparát má rovněž k dispozici funkci D-Movie pro nahrávání videa. K dispozici je 19 scénických režimů, které umožňují rychle a snadno pořídit snímky s přesnou reprodukcí fotografované scény. Fotoaparát D5000 je uživatelsky velmi přívětivý a díky moderním funkcím byl extrémně dobře přijat uživateli, kteří vyměnili kompaktní fotoaparát za svoji první zrcadlovku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud