Dron Airpeak S1 od Sony je v předprodeji. A stojí skutečně hodně

Dron Airpeak S1 od Sony je v předprodeji. A stojí skutečně hodně

Společnost Sony konečně oznámila, že její dron Airpeak S1 je k dispozici v předprodeji. Po téměř roce postupného uveřejňování informací a předvádění schopností dronu si jej tak mohou první zájemci už předobjednat. Jen se musí pořádně plácnout přes kapsu, protože cena je 9 tisíc dolarů (cca 200 tisíc Kč).

Airpeak S1 společnost Sony označuje za nejmenší dron na světě, který unese plnohodnotnou bezzrcadlovku Alpha i s objektivem. Dron je nicméně plně kompatibilní s prakticky všemi digitály společnosti Sony, včetně modelů řady a1, a7S, a7R, a9, FX3 a dalších s bajonetem E.

Dron bude dodáván s dvěma sadami vrtulí, dálkovým ovladačem, dvěma bateriemi a nabíječkou. K dispozici je i další příslušenství, včetně gimbalu Gremsy, o kterém Sony říká, že je vyrobený speciálně pro tento model dronu.

Sony také nabízí volitelné předplatné služeb v hodnotě 300 dolarů ročně s názvem „Airpeak Plus“. To pokrývá nejen náhodné poškození dronu, ale zahrnuje i Airpeak Base, což je webová aplikace sloužící jako centrum pro integrovanou správu letových plánů, deníků a jednotlivého vybavení.

Stanovená cena je pro amatérského nadšence do dronů samozřejmě příliš vysoká, s ohledem na profesionalitu a filmovou tvorbu však může být opodstatněná. První kusy by měly být zájemcům odesílány již během letošních Vánoc. Máte-li o dron společnosti Sony zájem, můžete si jej objednat na stránkách výrobce.

Určitě si přečtěte

Články odjinud