Dostupný ultraširokáč pro APS-C bezzrcadlovky Canon RF-S 10-18 mm F4,5-6,3 IS STM

Dostupný ultraširokáč pro APS-C bezzrcadlovky Canon RF-S 10-18 mm F4,5-6,3 IS STM

Canon pokračuje v rozšiřování bezzrcadlovkového APS-C portfolia. Nejedná se jen o samotné bezzrcadlovky, ale do nabídky přidává i velmi důležité objektivy. Canon RF-S 10-18 mm F4,5-6,3 IS STM je kompaktní a dostupný ultraširokoúhlý zoom s přepočteným ohniskovým rozsahem 16-29 mm. Důležitá je v tomto případě i cena, která se zastavila těsně pod 10 000 Kč, to je 3 500 Kč více, než za kolik se prodává skoro deset let starý předchůdce určený pro zrcadlovky. Důležité však budou ceny v setech, kde by tento objektiv také měl zamířit.

rf-s-10-18mm-f4.5-6.jpg

Předností objektivu jsou kompaktní rozměry, což je i největší změna oproti zrcadlovkové variantě. Hmotnost se snížila na 150 gramů a rozměry na 69 × 44,9 mm. Stále je přítomna optická stabilizace obrazu, která v nejlevnějších bezzrcadlovkách chybí a musí být na objektivu. Pro takto širokoúhlé objektivy nebývá stabilizace samozřejmostí, ale je velmi příjemným bonusem.

Světelnost F4,5 až F6,3 je na hony vzdálená profesionálním objektivům, ale horší světelnost umožnila snížit rozměry, hmotnost i cenu. Objektiv má kombinovaný elektronický ovládací kroužek s přiřaditelnou funkcí, STM zaostřování a jeho ohniskový rozsah je vhodný pro nahrávání videa. Dostupnost se očekává v prosinci.

Zdroj: Canon

Určitě si přečtěte

Články odjinud