Dojde ke globalizaci 4/3 standardu zrcadlovek?

Klepněte pro větší obrázekO čtyřtřetinovém standardu digitálních zrcadlovek se zpočátku jen dlouze diskutovalo, než se v roce 2003 objevil na trhu první model Olympusu: E-1. Letos, po dvou letech, jsme se dočkali amatérského modelu E300, avšak ve hře je stále jen Olympus. Tedy pomineme-li Kodak, stojící „v pozadí“ jako výrobce snímačů.

Nyní Olympus uzavřel dohodu s Panasonikem – zatím však není známo, jak se bude jejich společná spolupráce na poli jednookých zrcadlovek vyvíjet. Na internetu se objevily spekulace, že by Panasonic mohl vyrábět pro 4/3 standard stabilizované objektivy, což se zdá být nemyslitelné, protože objektivy pro tuto firmu produkuje Leica.

Za jak dlouho se tedy objeví po boku jediných zrcadlovek 4/3 standardu – Olympusu E1 a E300 – další přírůstek? Tentokrát s logem Panasonicu?

 

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola