DJI OM 4: k nové verzi gimbalu upevníte mobil pomocí magnetu a užijete si řady funkcí

​Společnost DJI představila novou generaci gimbalu pro mobilní telefony. DJI OM 4 nahrazuje model Osmo Mobile 3 a přichází s několika vylepšeními. Zásadní novinkou je systém upevňování mobilu pomocí magnetu, ten doplňuje kompaktnější design, vyšší nosnost a nová funkce CloneMe Pano.

S magnetem vždy rychleji připraven 

DJI OM 4 v základních specifikacích navazuje na svého předchůdce. Jedná se o gimbal, který při fotografování nebo natáčení videa kompenzuje pohyby ve třech směrech a s mobilním zařízením komunikuje přes Bluetooth prostřednictvím aplikace DJI Mimo.

Klepněte pro větší obrázek

Gimbaly této řady se skládají ze tří částí – gimbalové hlavy s motorkem opatřené stativovým závitem a ovládacími prvky, stativové základny a magnetického upevňovacího mechanismu. Právě poslední zmíněná položka tvoří hlavní mezigenerační odlišnost. Upínání pomocí magnetu by mělo být komfortnější a rychlejší než předchozí svorkový systém. Uživatelé si mohou zvolit mezi trvalým přilepením magnetu na zadní stěnu mobilu, nebo jeho připevněním pomocí délkově nastavitelného klipsu.

Skládací konstrukce DJI OM 4 je opět o něco kompaktnější (rozdíl se však počítá jen v řádech milimetrů), ve složeném stavu zařízení měří 163 × 99,5 × 46,5 mm, v pracovní poloze na výšku nepřesáhne 28 cm. Ty, kteří používají při fotografování mobilem různé doplňky, jako např. přídavné objektivy, potěší fakt, že nový model má díky výkonnějšímu motorku vyšší nosnost, 230 gramů (+/- 30 gramů), a také, že je kompatibilní s mobily o tloušťce až 10 mm.

Nové funkce pro fotografy i filmaře

Gimbal se ovládá prostřednictvím aplikace DJI Mimo (pro Android a iOs), která nabízí řadu režimů záznamu, mezi jinými časosběrné video Timelapse i Hyperlapse, zpomalený záznam, inovované sledování objektu ActiveTrack 3.0, Gesture Control (ovládání pomocí gest) či několik panoramatických módů. Součástí aplikace je i editor fotek a videa. Mezi nové funkce patří Dynamic Zoom simulující vertigo efekt, CloneMe Pano s „klonováním“ osoby v záběru během záznamu panoramatu a SpinShot, kdy gimbal během záznamu rotuje s mobilem.

DJI OM 4 je napájen li-on akumulátorem s avizovanou výdrží 15 hodin na jedno nabití a délkou nabíjení 2,5 hodin přes USB-C port. Na gimbalu najdeme také konektor USB-A, v nouzi jej lze tedy použít jako powerbanku. Novinka je k zakoupení na stránkách výrobce nebo u autorizovaných prodejců za 149 eur.

Témata článku: Technika, Fotoaparáty, Fotomobily, Gimbaly, Stabilizátory, DJI, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz