DJI nevzdává válku s GoPro. Nová akční kamera DJI Osmo Action 3 vypadá skvěle

14. září 2022
TWEET SDÍLET

Těsně (hodinu!) před tím, než novou generaci akčních kamer představí kultovní GoPro, je tu s novým modelem čínský vyzyvatel DJI. Novinka se jmenuje DJI Osmo Action 3 a hlavní změna je vidět hned na první pohled. Výrobce přestal experimentovat, kovová modulární konstrukce druhé generace je zapomenuta, „Trojka“ jde prošlapanou cestou kamer GoPro a uživatele zkouší získat parametry, technologiemi a nižší cenou.

12megapixelový 1/1,7" sensor s maximem na 4K 120p zůstává beze změny, ale jinak jsou tu nové displeje, zajímavě vypadající patice na příslušenství a skvělá výdrž baterie. Action 3 slibuje až 160 minut natáčení a je to první akční kamera s rychlým nabíjením. Z 0 na 80 % se dostane za pěkných 18 minut (na 100 % kupodivu za dlouhých 50 minut).

Zmíněná patice pracuje s magnety, takže kamera k protikusu sama přiskočí a zajistí se. DJI tvrdí, že ustojí i hodně tvrdé nárazy a ani po stovkách hodin nevznikne vůle, která by do záznamu přidávala rachot.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kameru je možné uchytit i na výšku, takže záběry budou lépe použitelné na sociálních sítích.

Přední displej má úhlopříčku jen 1,4", ale na selfíčko to bohatě stačí (rozlišení je 360 × 360 pixelů). Zadní panel má 2,25" a 640 × 360 pixelů, oba displeje jsou dotykové, oba chrání odolné sklo Gorilla Glass. Ovládání je řešené hlavně gesty, což je důležité, pokud máte zrovna rukavice. Na větší akce je možné kameru propojit s aplikací DJI Mimo a vše zařídit na větším displeji smartphonu, poslouží také jako dálkové ovládání a aktualizuje se přes ni firmware. A ještě jedna alternativa – kameru lze ovládat hlasovými povely.

Klíčovou vlastností akčních kamer je stabilizace. DJI Rocksteady 3.0 funguje i při maximálních 4K/120fps a první recenzenti tvrdí, že funguje stejně dobře, jako konkurenční technologie GoPro HyperSmooth 4. Ke stabilizaci můžete přidat i vyrovnání horizontu HorizonSteady (ale tentokrát pouze do rozlišení 2,7K, protože pracuje s výřezem z obrazu).

Obrazová kvalita je podle recenzí skvělá, ale srovnávají s GoPro Hero 10 a otázka je, kam se posune Hero 11, která má být představená jen hodinu po DJI. Co se datového toku týče, DJI má až 130Mbps, GoPro „jen“ 100Mbps, ale historie akčních kamer opakovaně ukazuje, že čísla nejsou kvalita.

Hodně si slibuji od nového senzoru pro detekci teploty barev, která má bleskurychle upravovat barvy při přechodu ze stínu na slunce, případně při vynoření z vody. Ano, Action 3 je vodotěsná – do 16 metrů. Když přidáte značkové pouzdro, můžete až do 64 metrů.

Tři mikrofony jsou pro actioncams standard, ani zde nechybí potlačení okolních ruchů, pokud chcete do záznamu mluvit, lze přes USB-C připojit mikrofon.

Velkou bolístkou předchozí generace bylo přehřívání. Teď DJI tvrdí, že Trojka zvládne natáčet 4K 60p až do vybití baterie. Kdybyste měli málo funkcí, tak Osmo Action 3 umí livestream přes Wi-Fi, lze ji připojit k počítači (kabelem USB-C) jako webkameru, ze záznamu vymaže selfie tyč, zvládá timelapse atd. atd.


Nejoblíbenější akční kamery

GoPro HERO12 Black GoPro HERO12 Black
nabízí 21 obchodů za ceny od 9 950 Kč
Porovnat ceny
GoPro HERO12 Black Bundle GoPro HERO12 Black Bundle
nabízí 16 obchodů za ceny od 10 490 Kč
Porovnat ceny
Insta360 X3 Insta360 X3
nabízí 25 obchodů za ceny od 10 890 Kč
Porovnat ceny
LAMAX X9.2 LAMAX X9.2
nabízí 45 obchodů za ceny od 2 490 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené akční kamery


Co dodat? Na papíře vypadá všechno skvěle, teď už jen aby to DJI zvládlo obhájit i v neúprosné praxi. Ceny začínají na 329 dolarech (GoPro startuje na 400 dolarech), české budou oznámeny později.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Akční kamery, DJI, Akční kamery na Heureka.cz