DJI chce nechat sledovat každý dron. Třeba i ten váš

20. listopadu 2019
TWEET SDÍLET
DJI chce nechat sledovat každý dron. Třeba i ten váš

Společnost DJI, která je předním výrobcem dronů pro běžné spotřebitele, chce umožnit každému, kdo vlastní mobilní telefon s Wi-Fi, aby dostal veškeré informace o nad ním se vznášejícím dronu.

Pokud vlastníte mobilní telefon s Wi-Fi, tak by vám tato nově vyvíjená technologie v podobě mobilní aplikace společnosti DJI měla poskytnout přístup k informacím o bezpilotních letadlech ve vašem okolí. Důvody, proč na tom v DJI pracují, jsou přitom zřejmé. Jde především o zvýšení vaší bezpečnosti.

Každý dron by totiž měl být registrovaný. Aplikace vám tedy předloží veškeré informace nejen o dronu, ale i o jeho majiteli, pokud se třeba zrovna jeho stroj prohání nad hlavou a kupříkladu pořizuje záznam, na který nemá povolení. Aplikace ale mohou využít i policisté a další složky.

Systém na první pohled vypadá jako rozšíření systému DJI AeroSkope, není ale tak výkonný, díky čemuž ale také nepotřebuje tak náročný hardware. AeroSkope byl totiž vyvinut pro koordinátory leteckého provozu na letištích a ve vojenských sektorech, aby zjistili neoprávněné použití dronů v zakázaném vzdušném prostoru. Nová aplikace, která se prý již testuje, však nebude mít takový dosah. Dron totiž lokalizuje jen do vzdálenosti do 1 km.

Systém však dokáže lokalizovat drony všech výrobců, nejen ty společnosti DJI, která za ním stojí. Jejich podrobný seznam ale ještě nebyl vydán. Aplikace by dokonce měla vyjít již příští rok. Rychlost schválení titulu aplikačními obchody však bude pravděpodobně stát na legislativě sdělování osobních údajů, což minimálně v Evropě bude kvůli GDPR značně obtížné.

Témata článku: Technika, Akční kamery, dron, DJI

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý