DJI chce nechat sledovat každý dron. Třeba i ten váš

DJI chce nechat sledovat každý dron. Třeba i ten váš

Společnost DJI, která je předním výrobcem dronů pro běžné spotřebitele, chce umožnit každému, kdo vlastní mobilní telefon s Wi-Fi, aby dostal veškeré informace o nad ním se vznášejícím dronu.

Pokud vlastníte mobilní telefon s Wi-Fi, tak by vám tato nově vyvíjená technologie v podobě mobilní aplikace společnosti DJI měla poskytnout přístup k informacím o bezpilotních letadlech ve vašem okolí. Důvody, proč na tom v DJI pracují, jsou přitom zřejmé. Jde především o zvýšení vaší bezpečnosti.

Každý dron by totiž měl být registrovaný. Aplikace vám tedy předloží veškeré informace nejen o dronu, ale i o jeho majiteli, pokud se třeba zrovna jeho stroj prohání nad hlavou a kupříkladu pořizuje záznam, na který nemá povolení. Aplikace ale mohou využít i policisté a další složky.

Systém na první pohled vypadá jako rozšíření systému DJI AeroSkope, není ale tak výkonný, díky čemuž ale také nepotřebuje tak náročný hardware. AeroSkope byl totiž vyvinut pro koordinátory leteckého provozu na letištích a ve vojenských sektorech, aby zjistili neoprávněné použití dronů v zakázaném vzdušném prostoru. Nová aplikace, která se prý již testuje, však nebude mít takový dosah. Dron totiž lokalizuje jen do vzdálenosti do 1 km.

Systém však dokáže lokalizovat drony všech výrobců, nejen ty společnosti DJI, která za ním stojí. Jejich podrobný seznam ale ještě nebyl vydán. Aplikace by dokonce měla vyjít již příští rok. Rychlost schválení titulu aplikačními obchody však bude pravděpodobně stát na legislativě sdělování osobních údajů, což minimálně v Evropě bude kvůli GDPR značně obtížné.

Určitě si přečtěte

Články odjinud