Digitální zrcadlovka od Minolty na obzoru

3. června 2004
TWEET SDÍLET
Počátkem letošního roku uvedla firma Konica Minolta zprávu, že připravuje digitální zrcadlovku s výměnnými objektivy. Jako jedna z posledních firem se tak rozhodla zařadit do své nabídky i tento typ přístroje. Nedávno byly o Minoltě Dynax 7 Digital uveřejněny další podrobnosti.

Nová digitální zrcadlovka bude založena na velice úspěšném těle klasické zrcadlovky Minolty Dynax 7. Bude akceptovat všechny objektivy a příslušenství řady Dynax. Již v únoru byla zveřejněna překvapivá informace, že digitální čip bude vybaven mechanickým stabilizátorem podobně jako velice úspěšná Konica Minolta DiMAGE A1 a A2. Díky tomu, že stabilizaci zajišťuje samotný čip, funguje se všemi dostupnými objektivy.

Klepněte pro větší obrázek
Minolta Dynax 7 Digital

Nyní se dozvídáme další dosud neznámé podrobnosti. Snímací čip bude mít velikost formátu APS-C a rozlišení 6 Mpx. Prodlužovací faktor ohniska tedy činí 1,5×. Přístroj by se měl objevit na podzim tohoto roku. Je velice pravděpodobné, že jeho oficiální představení proběhne na výstavě Photokina v Kolíně nad Rýnem, kde určitě nebudeme s redakcí chybět.

Pokud chcete být informování o všech novinkách ohledně Dynax 7 Digital, můžete se zaregistrovat na následujícím odkazu k jejich odebírání emailem.
http://www.konicaminoltaphotoworld.com/newsletter/d-slr/signup_en.php

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina